Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Metālapstrādes rūpniecību Liepājā centīsies atjaunot caur jauniešiem

Ārpus Rīgas

Zemkopības ministrijas pārstāve par putnu gripas draudiem Latvijā

Dvietē par miljonu eiro top sociālo pakalpojumu centrs

Dvietē par miljonu eiro top sociālo pakalpojumu centrs

Ilūkstes novada Dvietes pagastā remontē bijušo pamatskolas ēku, kas kļūs par daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu centru. Centrā vietu un aprūpi radīs pussimts iemītnieku, galvenokārt cilvēki ar īpašām vajadzībām un seniori. Tas nozīmēs arī 16 jaunas darbavietas pagastā. Gandrīz viens miljons eiro būs ieguldīti topošā centra izveidē: pusi no summas atvēlēja novada dome, otra daļa plānota kā aizņēmums Valsts kasē.

Dvietes bijušās pamatskolas ēkā un pie tās pašlaik valda būvnieku rosība. Tur būs jauns daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ar plašām iespējām tā iemītniekiem.

„Remontdarbi sākās jau janvārī, un plānojam būvniecības darbus beigt maijā. Atvēršana un licencēšana varētu notikt gada nogalē. Te var redzēt iekšpagalmu, kur būs izveidota terase, gājēju celiņi. Turpat būs arī dārzs, kur šie centra iemītnieki varēs paši stādīt un audzēt - puķes vai ogas, jebko, ko sirds kāro. Blakus vecs ābeļdārzs, gandrīz četri hektāri, tur pašiem būs iespēja darboties,” stāsta Ilūkstes novada domes izpilddirektora pienākumu izpildītājs un būvvaldes vadītājs Reinis Līcis.

Ilūkstes novads bija viens no pirmajiem, kas teritoriālās reformas laikā Latvijā izveidojās kā novads. Pašpietiekams un dzīvotspējīgs visās izpausmēs – saka domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna. Un tas, ka savulaik slēgtā Dvietes pamatskola iegūs jaunu elpu, esot tikai likumsakarīgi – tukša vieta radīs jaunu pielietojumu.

„Tai idejai ir sava vēsture, kas sakrita ar reformas pabeigšanu. Mums [Ilūkstes novadam] pievienoja Dvieti, kurā bija skola ar nelielu skolēnu skaitu, līdz 40. Novadā izglītības infrastruktūra jau bija attīstīta, un mēs kopīgi ar Dvietes ļaudīm ilgi spriedām un secinājām, ka ir bezjēdzīgi uzturēt šādu skolu. Tad arī radās ideja par šādu centru. Esam priecīgi, ka 2017.gadā šī ideja tiks īstenota. Šī iestāde atdzīvinās pagastu, jo tā papildināsies ar 16 jaunām darbavietām, un te varēs uzturēties 48 iedzīvotāji,” stāsta Rāzna.

Nepilns miljons eiro ir izmaksas šīs ēkas remontdarbiem un aprīkošanai. Būvdarbus veic konkursā uzvarējusī firma no Jēkabpils.

“Kā atdzimšanu un ticība nākotnei, ka kaut kas notiksies un Dviete nebūs izsvītrota no Latvijas kartes,” tā topošā centra izveidi vērtē dvietiete Vanda Gronska. Viņa ir lēš, ka vecumdienās daudziem novada ļaudīm tā būs laba iespēja, kur apmesties.

Par to, ka centra pakalpojumi būs pieprasīti, pārliecināta arī Ilūkstes novada domes sociālā dienesta vadītāja Ingūna Svarāne. Pašvaldībai tas būs jauns pakalpojums, bet iedzīvotājiem laba iespēja vecumdienas vadīt komfortablos apstākļos: „Cilvēki noveco, to bērni ir kaut kur prom. Un viņi gatavi maksāt, lai tikai vecāki varētu dzīvot siltumā, drošumā, omulīgi, cilvēka cienīgi.”

Pirmie iemītnieki, ja vien valdība atbalstīs aizņēmumu Valsts kasē un remontdarbi varēs turpināties, Dvietes jaunajā daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā varēs apmesties jau šī gada nogalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt