Dienas ziņas

Drabešu Amatu mājā bērni rada animācijas filmu

Dienas ziņas

Līvānos slēgts sabiedriskais transports pēc pieprasījuma

Dundagā nespēj izveidot ētikas komisiju

Dundagā kopš vasaras nespēj izveidot Ētikas komisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Dundagas novada domes sēdēs jau kopš jūlija tiek izskatīts jautājums par Ētikas komisijas izveidi, taču joprojām bez rezultāta. Novembra beigās dome saņēma vēstuli no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ar norādījumu, ka komisija ir jāizveido. Arguments, kāpēc tās joprojām nav, – neesot komisijas darbam piemērotu cilvēku.

Trīspadsmit Dundagas novada pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītāji iesniegumos domes vadībai pauduši neapmierinātību par sadarbību ar novada domes izpilddirektori Janitu Valteri. Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens pauž, izpilddirektores vadības stils neatbilst publiskās pārvaldes vispārējiem principiem un ētikas normām, un šos jautājumus var atrisināt, tikai izveidojot Ētikas komisiju.

"Ja ir institūcija, kurai jābūt, viņai ir jābūt, viss, punkts. Un, kamēr mēs to nesapratīsim, mēs būsim spiesti apmainīties ar oficiālām vēstulēm, tāpēc ka savādākā veidā šeit pagaidām nav izdevies iegūt tādu kaut kādu atsaucību savu problēmu risināšanā," teica Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens. Likumā nav noteikts, ka katrā pašvaldībā jābūt Ētikas komisijai, taču, ja rodas situācija, kad tiek saņemti vairāki iesniegumi par ētikas normu pārkāpšanu, tāda ir jāizveido. Pašvaldība saņēmusi arī Vides aizsardzības un attīstības ministrijas vēstuli, ka šādā situācijā komisija jāizveido nekavējoties.

Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts min, ka izveidot neitrālu Ētikas komisiju nav iespējams, jo neizdodas nokomplektēt tās sastāvu. Deputātu starpā neesot arī vienprātības, cik cilvēkiem komisijā vajadzētu būt. Ir izteikti aicinājumi tajā iekļaut ne tikai pašvaldības pārstāvjus, bet arī dažus iedzīvotājus. "Šobrīd ir grūtības šo komisiju izveidot. Esmu runājis ar cilvēkiem, uzrunājis, jebkurā gadījumā neviens labprāt neiesaistās tajā," sacīja Felts. 

Nākamās sarunas par Ētikas komisijas izveidi paredzētas vien ap Ziemassvētkiem, tikmēr ikdienas darbi tiek kavēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti