Šodienas jautājums

«Šodienas jautājums» - ASV prezidenta vēlēšanas

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - mācību atsākšana klātienē. (Ar surdotulkojumu)

«Šodienas jautājums» - kāpēc būtu vai nebūtu vajadzīga ārkārtējās situācijas izsludināšana

Dumpis: Ar visiem līdzekļiem jāsamazina Covid-19 gadījumu skaits

Infekcijas izplatībā jau ir sasniegta ārkārtas situācija, tāpēc ir jādara viss, lai samazinātu Covid-19 gadījumu skaitu - izlīdzinātu augšupejošo līkni, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja infektologs Uga Dumpis.

Viņam tika uzdots jautājums, vai jāizsludina ārkārtējā situācija. Dumpis sacīja, ka, ja šāds lēmums samazina Covid-19 saslimušo skaitu, tad par tādu balsotu.

"Redzam, kas notiek citās valstīs. Domāju, ka tas arī liek padomāt un nebūt pārdrošiem. Kaut arī mūsu cipari izskatās uz Eiropas fona pieklājīgi, neesam ne bagātāki, ne labāk aprīkoti kā citi," norādīja Dumpis.

Pēc viņa domām, valdība arī visu vasaru pārāk nenopietni izturējās pret ārējiem draudiem - lidojumiem un robežām.

"To arī Eiropa tagad ir sapratusi, ka šī mobilitāte, ceļošana ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šobrīd ir šāda situācija," norādīja Dumpis.

Infektologs arī norādīja, ka Latvijā iepriekš Covid-19 ierobežojumi bija salīdzinoši niecīgi, bet pat tos sabiedrībā nespēja pietiekami ievērot. Tam piekrita Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule. Pēc viņas domām, sabiedrības locekļi nav gatavi uzņemties atbildību. Piemēram, cilvēks, kurš ir saslimis, bet vēl nav saņēmis zvanu no epidemiologa, tomēr iet uz darbu.

"Mums sabiedrībā cilvēki nav gatavi uzņemties katrs individuālu atbildību par atsevišķiem jautājumiem.

Mēs gaidām, kad mums piezvanīs epidemiologs vai ģimenes ārsts, bet nesaprotam, ka atsevišķas rīcības ir atkarīgas no mums pašiem," sacīja Cipule.

Viņa uzsvēra, ka pavasarī Latvijā bija labi rezultāti, jo viss bija aizvērts, visi sēdēja mājās. Proti, tikai ar drastiskām metodēm sabiedrību iespējams ierobežot no Covid-19 izplatības.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Elīna Dimiņa paskaidroja, ka, salīdzinot ar pavasari, Covid-19 inficētajiem ir daudz vairāk kontaktpersonu. Tas nozīmē, ka ierobežojumi netiek pietiekami ievēroti.

Cipuli uztrauc tas, ka Latvijā trūkst personāla lielam pacientu pieplūdumam. Viņa arī atzina, ka veselības aprūpē vajadzēja ātrāk gatavoties esošajai situācijai, bet pavasara zemie cipari arī ekspertiem deva viltus drošības sajūtu.

SPKC ieteikumi, gaidot Covid-19 testu, uzzinot, ka testa rezultāts ir pozitīvs, kā arī uzzinot, ka esi kontaktpersona:

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

No 30. oktobra – stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 13. novembrim. Skolotājiem un vecāko klašu skolēniem ārpus stundām jānēsā sejas maska.

Piektdien, 6. novembrī, valdība varētu lemt par ārkārtējās situācijas ieviešanu atkārtoti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt