„Ir ļoti svarīgi, lai šie dzīvnieki ir reģistrēti. Ja tie nebūs reģistrēti, tad nebūs nekādas kompensācijas. Jo tas ir diezgan liels pārkāpums,” norādīja Dūklavs.
Kompensācijas gan nebūs no pašvaldību budžeta, bet gan tiek plānots prasīt līdzekļus neparedzētiem izdevumiem valdībai, kas otrdien spriedīs par rīcību šajā situācijā.
Jau ziņots, ka Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā prasīs izsludināt ārkārtas stāvokli. "Teritorija, kādā varēs izsludināt ārkārtas stāvokli, gan tiks precizēta pirmdien, jo šīs dienas strādā Veterinārā un pārtikas dienesta darbinieki, apbraukā visus un skatās. No tā, kādi būs rezultāti, arī tiks pieņemts lēmums par šīs teritorijas lielumu,” skaidroja Dūklavs.
Ceturtdien Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijas pierobežā, dažus kilometrus no robežas ar Baltkrieviju, trim mežacūkām konstatējis Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtni. Tāpat klātbūtne apstiprināta trim mājas cūkām piemājas saimniecībā Krāslavas novadā sešu kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju.
Slimības uzraudzības zona noteikta plašā teritorijā, kas atbilst platībai, kura jau kopš 2012.gada noteikta kā klasiskā cūku mēra inficētā teritorija, un tai jau šobrīd ir noteikti tirdzniecības ierobežojumi attiecībā uz dzīvām cūkām un cūkgaļu. Teritorijā nedrīkst ne ievest, ne izvest cūkgaļu vai dzīvas cūkas, notiek arī transportlīdzekļu dezinfekcija un pastiprinātas kravas pārbaudes.