4. studija

Pelde ar pīlēm

4. studija

Medus

Kas notiek Dubeņos?

Dubeņos huligānu visatļautība nerimstas, bet pagastvecis problēmas neredz

Dubeņi ir neliels ciemats Grobiņas pagastā. Jau stāstīts, ka vietējie iedzīvotāji, neredzot citu iespēju, kā risināt regulāro vardarbību ciemā, vērsās pēc palīdzības pie LTV raidījuma „4. studija”. Dzīvi neciešamu mazajā ciematā padara vietējie dzērāji, kas regulāri piekauj vai ikkatru, kurš nav gatavs nopirkt veikalā alkohola pudeli vai arī nesen kā atnācis dzīvot uz nelielo ciemu.

„Mēs esam iebraucēji no Jelgavas. Pilnīgi ir bail līst ārā no mājas,” iepriekš raidījumam atzina vietējā iedzīvotāja Inta, kas neslēpa bailes par savas ģimenes drošību. Arī cits vietējais, vārdā Andris, apstiprināja: „Tas jau nav nekas jauns. Tas ir regulāri. Ja kāds svešais parādīsies, tas tūlīt dabūs pa purnu,” norādīja Andris.

Jūnija beigās , kad Dubeņos strādāja „4 studijas” komanda, vietējie iedzīvotāji saņēmās un uzrakstīja divus iesniegumus Valsts policijas Kurzemes reģiona policijas pārvaldei par policista darbu ciemā, kas huligānos vairojot nesodāmības sajūtu.

„Kad atbrauc policisti, viņi [huligāni] uzreiz ir klāt ar savu mašīnu. Ir bijuši gadījumi, kad viņš galīgi piedzēries piebrauc. Lai arī tai ekipāžai vajadzētu izsaukt Ceļu policiju, viņi [huligāniem] kopā ar policistu uzpīpē un visus dzērājus palaiž,” toreiz atzina kāds iedzīvotājs.

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, un cerības uz Kurzemes reģiona policijas iejaukšanos situācijas risināšanā bijušas veltīgas. Cilvēki, kuri bija gatavi kameras priekšā atklāti stāstīt par notiekošo, ir iebiedēti.

„Pēc sižeta man piezvanīja un pateica, ka vietējās pašvaldības priekšsēdētājs ir teicis, ka mani no Dubeņiem vajadzēs izraidīt un atlaist no darba,” saka Vēsma Kore, kura pārdzīvo dēla piekaušanu. „Tad man sanāktu aiziet no Dubeņiem, jo man ir bailes un mani izraidītu. Es pateicu taisnību, ka dome nevar uzlikt videonovērošanas kameras. Es centos palīdzēt cilvēkiem, kuri to gaidīja jau gadiem, bet tas netiek darīts arī šodien,” viņa stāsta.

Vēsma neslēpj rūgtumu, ka, cīnoties par taisnību, bijis jāatstāj iekopts dārziņš, pārvācoties uz dzīvi Talsos. Arī ar vietējiem attiecības bijušas labas. Taču nervi nav izturējuši, ka nevienam nerūp agresīvi noskaņoto vietējo uzbrukumi cilvēkiem. „Mani vienkārši paniskas bailes pārņēma, kad vienu rītu no kāpņu telpas izskrēja tas vīrietis, kurš sasita manu dēlu. Mani pārņēma paniskas bailes (..) No tā brīža es vairs nevarēju no rītiem pat normāli pastrādāt. Bija bailes, ka nesadod pa galvu vai vēl kaut ko,” norāda Vēsma.

Pašvaldības vadītājs Juris Dabars, uzzinot, ka filmēšanas grupa vēlas ar viņu aprunāties par situāciju Dubeņos, ir aizkaitināts, tomēr sarunai piekrīt. Situāciju ciemā viņš vērtē kā normālu – tā neatšķiroties no citām apdzīvotām vietām, kur diemžēl, cilvēki degradējoties alkohola dēļ.

„Nu, nav man zilas acis. Nu, neesmu es sists un kāvies arī neesmu pēdējā laikā,” saka Dabars. „Kur jūs par šitādiem sīkumiem? Katrā ciemā jūs atradīsiet, ka kāds pa degunu dabū,” viņš šķendējas, piebilstot, ka neviens jau uz slimnīcu nav aizvests.

Pēc vietējo stāstītā, visi brutālākie kautiņi ciemā notiekot pie vienīgā veikala. Tam otrajā stāvā atrodas pašvaldības telpas. Arī vietējo iedzīvotāju ziņojumi par policistu, kurš dzīvo Dubeņos un strādā Liepājā, nav devuši nekādu rezultātu.

„Iesnieguma fakti ir pārbaudīti. Ir pārbaudīti tie fakti, kurus ir iespējams pārbaudīt, jo informācija bija nekonkrēta un balstīta uz emocijām. Norādītais informācijas apjoms nav bijis pietiekams, lai pret amatpersonu rosinātu dienesta pārbaudi vai disciplinārlietu.

Tomēr filmēšanas grupa pārliecinājās, ka policista mašīnas logā ir novecojis apskates datums, uz ko norādīja arī dubeņieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti