DU absolventi diplomu vietā saņem izziņas

Daugavpils Universitātē (DU) studenti diplomu vietā saņem izziņas par to, ka viņi beiguši universitāti, jo akreditācijas process ieildzis un universitāte nav paguvusi studiju akreditēt. Studentu apvienība aicina valsts amatpersonas nekavējoties risināt jautājumu par programmu akreditāciju. Arī tagad datumu, kad beidzot akreditācija sāksies, ministrija nenosauc.

Latvijas Studentu apvienība publiskā vēstulē valsts amatpersonām norāda, ka pašreizējie notikumi Latvijas augstākās izglītības telpā ir nepieņemami. Lai gan par iespējamām problēmām augstākās izglītības pārstāvji norādīja jau rudenī, joprojām nav noslēgts līgums ar jauno Vācijas akreditācijas aģentūru ASIIN un uzsākta studiju virzienu akreditācija. Jaunais Studentu apvienības vadītājs Mikus Dubickis skaidro, ka studenti vairs netic ministrijas solījumiem problēmu risināt, tāpēc vērsušies pie premjera un Saeimas deputātiem.

„Studenti ir nepaskaužamā situācijā, jo ne tikai var nesaņemt diplomus, bet tālāk var būt jautājumi par valsts budžeta vietu sadali, par kredītu saņemšanu var būt problēmas. Ir jāuzsāk akreditācijas process - vai nu jāslēdz ar konkursa uzvarējušo aģentūru vai arī jādomā, kā izmantot Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centru vai Augstākās izglītības padomi, kas to var veikt,” norāda Dubickis.

Akadēmiskās izziņas diplomu vietā sākusi izsniegt Daugavpils Universitāte profesionālajā maģistra studiju programmā „Profesionālās izglītības mūzikas skolotājs”. Programma bija licencēta un, ja akreditācijas process noritētu tā, kā tas bija paredzēts, tad arī šie studenti jau būtu saņēmuši diplomus. Tagad augstskola sola, ka diplomi būs, bet vēlāk. Likums nenosaka, cik ilgā laikā tas jāizsniedz. Augstskolas studiju prorektore Irēna Kaminska uzskata, ka atbildīgs par neizdarību ir nozares ministrs.

„Līdz 29. februārim visās augstskolās vajadzēja būt akreditācijai visām programmām ar tematiskajām jomām – izglītība, pedagoģija, sports, sociālās zinātnes, visas humanitārās zinātnes. Līdz 15.maijam jābūt akreditētiem virzieniem – dabas zinātne, matemātika, informāciju tehnoloģijas, inženierzinātnes un lauksaimniecība. Mēs kavējam. Briesmīgi kavējam,” satraucas Kaminska.

Tā ir vienīgā programma Daugavpils Universitātē, kas šogad saņems izziņas, pārējās programmas ir akreditētas un studenti saņems diplomus.

Par to, ka iespējami ātri jārisina akreditācijas jautājums, norādījis arī Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš. Viņš skaidro, ka pagaidām universitātes studentiem nav draudu saņemt neakreditētus diplomus vai izziņas, tomēr, ja likumu skata stingrākajā redakcijā, tad bez studiju virzienu akreditācijas jājautā, vai programmas vispār ir atzītas no valsts, un tas tieši var atsaukties uz nākamo studiju gadu.

„Nav tā, ka process būtu pašplūsmā un ka augstskolas un ministrija un likumdevējs nepazinātos problēmu un nemeklētu risinājums. Esmu relatīvi optimistisks, ka risinājumu atradīs, jo problēma neskar vienu studiju programmu vai augstskolu, bet visu augstākās izglītības sistēmu Latvijā. Neredzu iemeslu kāpēc procesu nenovest līdz veiksmīgam rezultātam,” saka Auziņš.

Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka patlaban turpinās līguma saskaņošana ar Vācijas akreditācijas aģentūru ASIIN un tuvāko dienu laikā tam jābūt parakstītam. Konkrētu datumus ministrijas augstākās izglītības departamenta vadītāja Inese Stūre gan nenosauc: „Mēs darām visu iespējamo, lai līgums būtu noslēgts pēc iespējas ātrāk, un tas ir pēdējo dienu sagatavošanas stadijā, kad vienojamies par pēdējiem tehniskajiem jautājumiem.”

Lai gan nav skaidrs, kad varētu sākties jaunā studiju virzienu akreditācija, ministrija sola, ka līdz nākamajam studiju gadam tā būs pabeigta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti