Druviete: Komandējumos jābrauc, ja negribam nonākt starptautiskā izolācijā

Izglītības un zinātnes ministrijas vadība piektdien pēkšņi nolēmusi atteikties no nākamsestdien paredzētā komandējuma uz Vjetnamu Indoķīnas pussalā, kurp doties plānoja jau kopš marta. Tāda rīcība seko pēc tam, kad ministrija saņēmusi pārmetumus par biežo došanos komandējumos, kas pēc to galamērķiem gan līdzinoties ceļojumiem par nodokļu maksātāju naudu. Turklāt ministrijas vadība sevišķi bieži atrodas ārvalstīs pašlaik, kad stafete drīz nododama nākamajam ministram.

Diezgan lakoniski pāris sekundēs Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Andis Geižāns no «Vienotības» raksturo, kādēļ ministrijas vadība regulāri dodas ārvalstu komandējumos. Viņš šonedēļ pabijis konferencē Kijevā, kur runāts par reformām Ukrainas sporta jomā. Bet nupat atgriezies no Romas, jo Itālijā kā Eiropas Savienības prezidējošajā valstī diskutēts par jauniešu forumu, kas nākamgad būs jāorganizē Latvijā. Savukārt jau svētdien viņš dosies uz Sicīliju. Tieši prezidentūras stafetes pārņemšanu no Itālijas Geižāns min kā galveno biežo komandējumu iemeslu.

Nākamsestdien parlamentārais sekretārs Geižāns bija plānojis apmeklēt Vjetnamu, kurp uzaicināts uz UNESCO jeb Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas pasākumu. Tā kā par biežajiem komandējumiem un to jēgu sākuši interesēties mediji, Geižāns piektdien nolēmis uz Vjetnamu tomēr nedoties.

Par to sarūgtināta izglītības ministre Ina Druviete ("Vienotība"):

„Un Latvijas vieta būs tukša… Es nedomāju, ka mēs ko iegūsim, it īpaši tādēļ, ka nākamā gada aprīlī Latvijā notiks augsta līmeņa Eiropas un Āzijas izglītības ministru konference. Ja publikācijas autori ir vēlējušies panākt Latvijas starptautisko izolētību, tas, protams, ir labākais veids, kā to panākt. Un man tiešām žēl, ka šajā gadījumā Latvija netiks pārstāvēta un mēs neiegūsim neko, tikai starptautisku kaunu.”

Pārmetumu, ka komandējumos gan pati, gan citi politiski ieceltie ministrijas vadības pārstāvji dodas pēdējā brīdī pirms jaunās valdības darba sākuma, Druviete komentē ar smaidu.

Ministre saka - vēl viens no redzamiem komandējumu ieguvumiem ir piesaistīti apmaiņas studenti mūsu augstskolām. Šogad deviņu mēnešu laikā Druviete un citi viņas biroja darbinieki pabijuši Tadžikistānā, Mongolijā, Brazīlijā, Turcijā, Rumānijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un virknē citu valstu.

To acīmredzot bijis daudz, jo ministrija piektdien nepaguva saskaitīt galamērķus un to, cik ministres birojs iztērējis par biļetēm, viesnīcām, vīzām, dienas naudās un citos izdevumos. Druvietes komandējumi vien izmaksājuši ap desmit tūkstošiem eiro.

Taču, visdrīzāk, tikpat naskas komandējumos braucējas ir arī citas ministrijas. Tomēr Valsts kancelejā skaidroja, ka, mainoties valdībām, statistika par aizejošo ministru komandējumu izdevumiem netiek apkopota. Tā jāmeklē «Latvijas Vēstnesī» vai katrā ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt