Drustos un Mārsnēnos atjaunoti autoceļu posmi

Cēsu novada Mārsnēnos un Smiltenes novada Drustos piektdien, 10. septembrī, svinīgi atklāti divi autoceļu posmi, kuriem izbūvēta divkārtu virsma. Pārbūve īstenota par papildu piešķirtajiem līdzekļiem valsts ceļu tīkla sakārtošanai administratīvi teritoriālās reformas (ATR) projektā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Cēsu novadā melno segumu, kas veidots pēc divkārtu virsmas apstrādes tehnoloģijas, ieguvis vietējā autoceļa Liepa–Smiltene (V323) posms no Liepas līdz Lisai (5,03.–20,91. km). Būvdarbu posmā iztīrīt grāvji un teritorija attīrīta no krūmiem, iztīrītas un izbūvētas caurtekas, atjaunotas sabiedriskā transporta pieturvietu platformas. Būvdarbus veic SIA "8 CBR" par līgumcenu 1 903 992 eiro (ar PVN), kas tiek finansēti ATR projektā.

"Cēsu novadā šogad ATR programmas ietvaros melnais segums jeb dubultā virsmas apstrāde ieklāta trīs ceļu posmos un vienā posmā Smiltenes novadā. Pēc dubultās virsmas apstrādes ieklāšanas ceļi vairs neputēs, nešķīdīs pavasara šķīdoņa laikā. Cilvēkiem, kas izmanto šo ceļu, dzīve kļūs daudz komfortablāka," sacīja LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

Arī uz reģionālā autoceļa Rauna (Vidzemes šoseja)–Drusti–Jaunpiebalga (P29) posmā no Raunas līdz Drustiem (0,05.–15,91. km) atjaunots grants segums, sakārtota ūdens atvade un izbūvēta divkārtu virsmas apstrāde. Darbus veica SIA "Limbažu ceļi" par līgumcenu  1 267 887 eiro (ar PVN) no līdzekļiem, kas piešķirti saistībā ar ATR.

"Drustu ceļš pēc dubultās virsmas ieklāšanas kļuvis par galveno varoni LVC sociālo tīklu kontos, iedzīvotāji neslēpj lielo prieku par sakārtoto ceļu, tāpēc gandarījums par paveikto ir vēl lielāks,” stāstīja Lazdovskis.

ATR ietvaros Cēsu novadā šogad dubultā virsmas apstrāde tika ieklāta divos valsts vietējo autoceļu posmos: Mūrnieki–Līgatne–Augšlīgatne (V283) no 0. līdz 3,44. km, Liepa–Smiltene no 5,03.. līdz 20,91 km, bet ar dubulto virsmas apstrādi pārbūvētais reģionālais autoceļš Rauna–Drusti–Jaunpiebalga (P29) posmā no Vidzemes šosejas līdz Drustiem (0.–16.20. km.) atrodas gan Cēsu, gan Smiltenes novadā.

Turpmāko trīs gadu laikā ATR ietvaros plānots sakārtot aptuveni 800 kilometrus reģionālo un vietējo autoceļu, kas to jau sen gaida, norādīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Madars Lasmanis.

LVC informēja, ka divkārtu jeb dubulto virsmas apstrādi veic uz reģionālajiem un vietējiem grants seguma autoceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti, lai novērstu putekļošanos, ūdens iekļūšanu ceļa konstrukcijā un nodrošinātu komfortablākus braukšanas apstākļus. Papildu ieguvums ir mazākas ikdienas uzturēšanas izmaksas, jo autoceļš nav jāgreiderē, un ilgāks ceļa kalpošanas laiks. Turklāt šāds ceļš ir labi izbraucams arī šķīdoņa laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt