Drošības policijai liek atvainoties un maksāt 3000 eiro kompensāciju ekonomistam Smirnovam

Rīgas apgabaltiesa daļēji apmierināja ekonomista Dmitrija Smirnova prasību senajā strīdā pret Drošības policiju (DP), viņam par labu piedzenot 3000 eiro morālā kaitējuma atlīdzību un uzliekot pienākumu DP viņam rakstveidā atvainoties.

Kā informēja tiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, tiesa nolēma noraidīt Smirnova prasību daļā par morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu 68 143 eiro apmērā, daļā par pienākuma uzlikšanu atvainoties publiski un atsaukt ziņas, kas aizskar godu un cieņu, kā arī daļā pret Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK).

Spriedumu var pārsūdzēt 30 dienu laikā. Pilns spriedums tika noformēts 15.aprīlī.

Kā ziņots, prasības pamatā bija 2008.gada rudens notikumi, kad par kritisku viedokļu paušanu saistībā ar Latvijas ekonomikas stāvokli Smirnovu uz divām diennaktīm aizturēja DP. Smirnovs ar prasību tiesā vērsās 2010.gadā, jo nepilnu divu gadu laikā neviena valsts institūcija nebija ekonomistam atvainojusies par viņa tiesību rupjo pārkāpšanu.

Pirmās instances tiesa viņa prasību 2012.gadā noraidīja.

"Prasību tiesā iesniedzu, lai turpinātu cīnīties par vārda brīvību Latvijā. DP mani ielika cietumā par to, ka par Latvijas ekonomikas stāvokli atļāvos godīgi pateikt to, ko citi vēlējās noklusēt. Valsts represīvo struktūru patvaļa šajā gadījumā nevar palikt nesodīta, un tāpēc vēršos tiesā. Tiesiskā valstī kādam ir jābūt atbildīgam par cilvēktiesību, kādas ir arī tiesības brīvi paust viedokli, rupju pārkāpšanu. It sevišķi svarīgi tas ir laikā, kad Latvijas valdība kalpo ārvalstu kapitālam. Ja cilvēkiem nebūs tiesību kritizēt valdošo politiku, varam nonākt atpakaļ represīva, autoritāra režīma varā," toreiz uzsvēra Smirnovs.

DP 2009.gada jūnijā izbeidza kriminālprocesu, kas bija sākts pret Smirnovu par viņa izteikumiem saistībā ar iespējamo lata devalvāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt