Drošības policija «Zapad» mācību dēļ īpašu uzmanību pievērš militārās simulācijas spēlēm

Saistībā ar Krievijā un Baltkrievijā notiekošajām militārajām mācībām “Zapad-2017” Drošības policija pastiprinātu uzmanību pievērš militāra un paramilitāra rakstura darbībām, tostarp tā dēvētajām militārajām simulācijas spēlēm, informēja Drošības policijā.

Drošības policija pievērš pastiprinātu uzmanību militārajām mācībām “Zapad”, kuru aktīvā fāze norisināsies no 14. līdz 20.septembrim. Drošības policijas vērtējumā tā uzskatāma par kulmināciju plašākam civilimilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kuri tika veikti visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Ņemot vērā pastāvošo provokāciju risku, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta jebkāda veida militāra un paramilitāra rakstura darbībām, kas Drošības policijas vērtējumā ir arī tā dēvētās militārās simulācijas “spēles”, starp tām populārākās Latvijā ir “airsoft”, “lasertag”.

Militārās simulācijas viens no pamatelementiem ir tādu ieroču izmantošana, kas ārēji vizuāli neatšķiras no īstiem kaujas ieročiem. Tāpat militārās simulācijas pasākumu dalībnieki izmanto formastērpus, kas vizuāli līdzinās ārvalstu bruņoto spēku, tajā skaitā Krievijas vai NATO dalībvalstu, militāro organizāciju formastērpiem, kā arī tiek izmantoti militāra tipa formastērpi bez speciālām atpazīšanās zīmēm.

Šādā ekipējumā tērptas personas piesaista iedzīvotāju uzmanību, jo sevišķi saistībā ar “Zapad-2017”.

Tādējādi jebkādi militārās simulācijas pasākumi šajā laikā maldina gan iedzīvotājus, gan valsts institūcijas par iespējamu apdraudējumu.

Drošības policijā pastāvīgi tiekot saņemta un pārbaudīta informāciju no iedzīvotājiem par iespējamām militārām aktivitātēm, piemēram, par iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās. Šāda veida informācija tiek rūpīgi pārbaudīta, lai izslēgtu valsts drošības apdraudējumu.

Saistībā ar minētajiem apdraudējumiem Drošības policija veic pārrunas ar militārās simulācijas pasākumu organizatoriem, norādot uz potenciālajiem apdraudējumiem, kā arī šādu aktivitāšu negatīvo ietekmi uz valsts un sabiedrības drošības interesēm. Militārās simulācijas pasākumu organizatori tiek brīdināti par iespējamiem pārpratumiem gadījumos, kad valsts drošības iestādes saņem iedzīvotāju sūdzības par aizdomīgu personu, kas ir bruņotas un tērptas militāra rakstura formas tērpos, aktivitātēm.

Drošības policijas ieskatā militārā simulācija var tikt izmantota kā piesegs provokatīvām darbībām,

tādējādi gan tā saucamo “airsoft” un “lasertag”, gan arī citu militārās simulācijas pasākumu dalībnieki tiek pakļauti pastiprinātu pārbaužu riskam.

Drošības policija sola arī turpmāk militāro mācību “Zapad-2017” laikā komunicēt ar militārās simulācijas pasākumu organizatoriem, lai novērstu iespējamus pārpratumus un valsts vai sabiedrības drošības apdraudējumus.

Tāpat Drošības policija aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem militāro mācību “Zapad 2017” laikā, un par aizdomīgiem gadījumiem informēt dienestu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt