Pēcpusdiena

Apbalvos labākās Latvijā radītās virtuālās spēles

Pēcpusdiena

Līgatnes Dabas takās nosvinēta lācenes Ilzītes 17 gadu jubileja

DP aicina bibliotekārus pievērst uzmanību apmeklētāju interesei par islāmu

Drošības policija: Vēlamies, lai bibliotekāri pamana un ziņo par acīmredzamo

Pēc bibliotekāru neizpratnes par Drošības policijas (DP) aicinājumu ziņot par aizdomīgiem apmeklētājiem, drošības iestāde sola detalizēti skaidrot publiskotos ieteikumus. Drošības policijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Cinkus intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja, ka Drošības policija vēlas, lai bibliotekāri pamana un ziņo par acīmredzamo.

Cinkus uzsvēra, ka Drošības policija īpaši neizceļ bibliotēkas kā sociālo vidi, bet jau ilgstoši tiekot strādāts ar daudzām mērķu grupām, kas saistītas ar jauniešiem un kur varētu būt novērota pievēršanās islāma radikālajām interpretācijām. “Veicam seminārus gan izglītības iestāžu darbiniekiem, strādājam arī ar tiesību aizsardzības iestāžu darbiniekiem,” sacīja DP priekšsēdētāja vietnieks.

DP aicina arī bibliotēku darbiniekus būt vērīgiem, lai spētu identificēt un novērst riskus: “Mēs vēlamies, lai bibliotēku darbinieki pamata un ziņo Drošības policijai par acīmredzamo. (..) Drošības policijas uzdevums katru gadījumu izvērtēt atsevišķi, bet sabiedrības interesēs būt modriem un preventīvi šādus gadījumus novērst.”

Drošības policija sola janvārī bibliotekārus detalizēti iepazīstināt ar viņiem paredzētajā bukletā minēto saturu.

“Nedomāju, ka mums būs informācija par katru cilvēku, katru studentu, kas, studējot reliģiju vēsturi, izvēlēsies bibliotēkā apskatīt Korānu,” piebilda Cinkus.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Drošības policija pastiprināti neuzrauga islāmticīgos, jo “islāms ir mierīga reliģija”, taču Eiropā novērotās likumsakarības liek pievērst uzmanību radikālām islāma interpretācijām. Cinkus apstiprināja, ka pievēršanās islāma radikālajām interpretācijām notiek arī Latvijā:

“Jā, arī šeit ir personas, kas konvertējas islāmā, pieņem radikālo islāma interpretāciju un, piemēram, ir devušās uz Sīriju.

Lai šādas personas mēs spētu detektēt un novērst iespējamo noziedzīgo nodarījumu, aicinām sabiedrību būt modriem.”

Ziņots, ka Drošības policija vēlas, lai bibliotekāri pievērstu uzmanību tam, ja cilvēki bibliotēkās iegūst ar radikālām islāma interpretācijām saistīto informāciju. Savukārt bibliotēku darbinieki ir neizpratnē, kā izpildīt šo Drošības policijas aicinājumu.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 18482
Kas un ar kādu nolūku Latvijas bibliotēkām ir iegādājis un piegādājis grāmatas "Terorisms iesācējiem", "Trīs soļi kā pagatavot bumbu", "Islāms un es" un līdzīgas, jo tādas esot. Un vajagot ziņot par tiem, kuri internetā skatoties teroraktus. Bet tad jau pirmos vajag saņemt ciet televīzijas ziņu kanālu vadītājus, jo tur pa kādam teroraktam var redzēt vairākkārtīgi ik dienas, redzēsi, gribi vai negribi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti