Drošības policija veikusi kratīšanu Lindermana dzīvesvietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Drošības policija veikusi kratīšanu partijas "Par dzimto valodu!" līdera Vladimira Lindermana dzīvesvietā. Kratīšana notikusi septembrī sāktā kriminālprocesa ietvaros, Latvijas Radio apstiprināja Drošības policijas pārstāvis.

Kratīšana veikta kriminālprocesā, kas tika sākts 2014.gada septembrī saskaņā ar Krimināllikuma 88.pantu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī Krimināllikuma 233.pantu otro daļu par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.

Lindermanam šajā kriminālprocesā ir piemērots procesuālais statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess, jo pastāv reāla iespēja, ka viņš izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 88.3 pantā, tas ir, par personas vervēšanu terora aktu veikšanai.

Lindermans portālam "Imhoclub.lv" norādījis, ka DP kratīšanā ir izņēmusi datortehniku, vecus mobilos telefonus, kā arī zibatmiņas kartes. Tāpat Lindermans ticis nogādāts uz nopratināšanu DP, pēc kuras atlaists pret parakstu pret neizbraukšanu, vēsta LETA.

Pirmdien Lindermans paredzējis konsultēties ar juristu, lai nolemtu, kā tālāk rīkoties.

Lindermans portālam arī norādījis, ka DP kratīšanas laikā "izārdījusi viņa dzīvokli", taču DP aģentūrai LETA norādīja, ka patiesībai atbilst viss Lindermana teiktais, izņemot apgalvojumus par dzīvokļa izārdīšanu.

Jau ziņots, ka Ukrainā separātistu pusē karojošo ludzāniešu gadījums ir pirmā reize, kad DP sākts kriminālprocess par aicinājumu uz terorismu.

Visticamāk, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem ir vismaz trīs Latvijas iedzīvotāji. Vasaras beigās internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, sniedz savu motivāciju karošanai un aicina doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem.

Drošības policija noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji - divi ir Latvijas pilsoņi un viens ir nepilsonis. Vīrieši jau agrāk bijuši Drošības policijas redzeslokā kā personas, kurām ir saikne ar nacionālboļševiku kustību.

Drošības policija šonedēļ pret trijotni sākusi kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Par publisku aicinājumu uz terorismu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat astoņiem gadiem.

Tikmēr Latvijas prokrieviskais aktīvists Lindermans aģentūrai LETA septembra sākumā atzina, ka no Latvijas Austrumukrainas separātistu pusē pašlaik varētu karot apmēram desmit cilvēku. Viņš apmēram 20 cilvēkiem ir sniedzis informāciju par iespējām pievienoties Austrumukrainas seperātistiem. Kā skaidro Lindermans, viņš nezinot nevienu Latvijas likumu, kas aizliegtu tā rīkoties. Runa esot par informācijas sniegšanu, kas ir pieejama arī internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti