Dienas notikumu apskats

Francijā ierosināta izmeklēšana pret Makrona valdības ministru

Dienas notikumu apskats

Baltijas valstis turpina ciešu trīspusējo sadarbību reģionālās drošības jautājumos

Rēzeknē nobalsojuši 12% vēlētāju; konstatēti iespējamie pārkāpumi

Drošības policija pārbauda ziņas par iespējamo balsu pirkšanu Rēzeknē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rēzeknē pie kāda no pašvaldību vēlēšanu iecirkņiem novērotāji un vēlēšanu komisijas pārstāvji pamanīja aizdomīgas personas, kas, iespējams, uzpirkušas vēlētāju balsis. Informācija par notikušo nodota Drošības policijai.

Novērotāji un vēlēšanas komisijas locekļi pamanījuši vairākus cilvēkus, kuru uzvedība atšķīrās no pārējiem – viņi balsoja ātri un tikpat ātri devās prom, iespējams, bija nedaudz iereibuši, savukārt aiz vēlēšanu iecirkņa ēkas stūra viņus gaidīja kāds aizdomīgs vīrietis.

Par līdzīgiem novērojumiem ziņojuši arī citi vēlētāji, un par to ziņots Drošības policijai, apstiprināja Rēzeknes pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Pirožkina.

Viņa pastāstīja, ka aizdomīgās personas redzētas pie 251. iecirkņa, varēja manīt, ka personas kaut ko gaidīja, “domāju, ka bija kāds pārkāpums”.  

Tāpat saņemts telefona zvans no vēlētājiem, kuri redzēja līdzīgas aizdomīgas personas pie kāda veikala – cilvēki ar pasēm stāvēja un kaut ko gaidīja, stāstīja Pirožkina.  

Drošības policija Latvijas radio norādīja, ka viņu rīcībā ir ziņas par iespējamu vēlētāju rīcības prettiesisku ietekmēšanu Rēzeknē un notiek šīs informācijas pārbaude.

Savukārt informācija Drošības policijas mājaslapā liecina, ka jau ir uzsākti divi kriminālprocesi par iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar 3. jūnija pašvaldību vēlēšanām. Ņemot vērā, ka notiek izmeklēšana, Drošības policija patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu gaitu.

Novērotājs pamana aizdomīgus cilvēkus

Rēzeknietis Vitālijs, kas šajās vēlēšanās ir pieteicies par novērotāju, Latvijas Radio pastāstīja, ka pie vēlēšanu iecirkņiem, kas izvietoti Rēzeknes Katoļu skolā un Rēzeknes internātpamatskolas, manījis aizdomīgus cilvēkus, ar vienu arī izdevies aprunāties.

“Man likās aizdomīgi, ka cilvēkam, kurš, maigi izsakoties, izskatās pēc ļoti maznodrošināta, uz balsošanu līdzi ir dārgs mobilais telefons, nezinu sestais: “Samsungs”. Jautāju, ko viņš te dara, un viņš man sāk stāstīt shēmu - piebraukuši ar mašīnu, iedeva telefonu, lai var nobildēt kā balsojis, pateica, par ko jābalso. Uz manu jautājumu par telefona nepieciešamību atklājās, ka telefons, ar kuru uzņemta biļetena bilde, bijis sava veida atskaite par izdarīto balsojumu par vajadzīgo personu un vajadzīgo sarakstu. Taču tobrīd cilvēks laikam sajuta, ka kaut kas nav kārtībā un ātri aizskrēja, un, kad es jau izgāju ārā no iecirkņa, mašīna aizbrauca un es neko nepaspēju pamanīt,” stāstīja Vitālijs.

Taujāts, vai par redzēto ziņojis arī policijai, Vitālijs atbild noraidoši. “Nē, es nevienam par šo gadījumu neziņoju, ko es varu paziņot, ja es pat neredzēju sarakstu, par kuru partiju tika balsots. Tas bija pie logopēdiskās skolas, bet tur, kur katoļu skola aiz jaunā tirdziņa, kas atrodas bijušā teātra “Joriks” vietā, tur arī sēdēja aizdomīgu persona grupa,” stāstīja Vitālijs.

Pēcpusdienā Latvijas Radio apmeklējot Vitālija minētos vēlēšanu iecirkņus, bet nekādas aizdomīgas personas tur nemanīja. Arī uz to brīdi sastaptie vēlēšanu komisijas locekļi un citi novērotāji par iespējamo balsu pirkšanu neko konkrēti komentēt nevārēja.

Tikmēr Rēzeknē priekšvēlēšanu laikā nobalsojuši jau 12% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita.

Kandidāts traucē darbu vēlēšanu iecirknī Rīgā

Tikmēr Rīgas vēlēšanu iecirknī kāds kandidāts traucējis darbu vēlēšanu iecirknī, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.

Lai to izbeigtu, vēlēšanu iecirkņa darbinieki izsaukuši policiju, teica Kokins.

Kandidāts dažādi "alējies", sācis filmēt, "līdis pie vēlēšanu kastes", kā arī bija ģērbies kreklā ar savas partijas simboliku, pastāstīja Kokins. Viņš atgādināja, ka kandidātiem nav tiesību būt par vēlēšanu novērotājiem.

Pēc policijas ierašanās un pārrunām ar kandidātu incidents beidzies. Kokins gan norādīja, ka šajā gadījumā policija vai iecirkņa vēlēšanu komisijas pārstāvji varēja rosināt sākt procesu par iespējamu kriminālpārkāpumu saistībā ar vēlēšanu norises traucēšanu - tas gan neesot darīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti