Drošības policija: Informācija par «Sputnik» redaktora aizturēšanu ir viltus ziņa

Krievijas valsts informācijas aģentūras "Rossija Segodnja" vēstītais, ka Drošības policija (DP) 4.jūlijā aizturējusi "Sputnik Latvija" galveno redaktoru Valentīnu Rožencovu, ir viltus ziņas, informēja DP. 

Policijā norādīja, ka tā nav aizturējusi un nav veikusi procesuālas darbības ar personu vārdā "Valentīns Rožencovs".

Par Rožencova aizturēšanu ziņo arī "Rossija Segodnja" sastāvā esošā aģentūra "Ria Novosti" un uz ārzemēm vērstais "Sputnik".

Rožencovs esot aizturēts lidostā Rīgā, lai "parunātos". Viņš 12 stundas esot pavadījis Drošības policijas ēkā un protokoli neesot tikuši sastādīti. DP esot interesējis Rožencova darbs "Sputnik".

DP atgādināja, ka Krievijas informācijas aģentūra "Rossija Segodnja" tika izveidota 2013. gada 9. decembrī ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu. Pamatojoties uz 2014. gada 17. martā pieņemto Eiropas Savienības regulu, kas nosaka sankcijas pret darbībām, ar ko tiek grauta un apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība, "Rossija Segodnja" ir atteikta pārstāvniecības reģistrēšana Latvijā.

DP vērtējumā, "Sputnik" Latvijas versijas darbība apliecina, ka tā pastāvēšanas galvenais mērķis ir sniegt informatīvo atbalstu Krievijai tās politisko interešu īstenošanai Latvijā, publicējot vai izplatot nepārbaudītu un maldinošu informāciju, ko apliecina arī konkrētais gadījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti