Drošības policija domā par bargākiem sodiem «viltus spridzinātājiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Katru gadu dienesti saņem vismaz 100 viltus zvanus par spridzināšanas draudiem, un pašreizējie sodi, iespējams, nav pietiekami stingri, lai atturētu cilvēkus no šo viltus  draudu izteikšanas. Bieži vien to dara iereibuši vai psihiski nelīdzsvaroti cilvēki, un iespējams, ka viņiem varētu piemērot piespiedu ārstēšanu, pieļāva Drošības policijas priekšnieka vietnieks, Pretterorisma centra vadītājs Juris Leitietis.

Leitietis Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja, ka gadā dienesti saņem vairāk nekā 100 viltus draudu zvanus par spridzekļiem infrastruktūras objektos, skolās, tirdzniecības centros.

Lai būtu pilnība drošiem, ka draudu nav, katru reizi šie zvani jāpārbauda, un visos gadījumos notiek evakuācija un objekta pārbaude.  Galvenokārt zvana cilvēki jūtamā alkohola reibumā, psihiski nelīdzsvaroti cilvēki, bet dažreiz gan šķiet, ka cilvēks ir adekvāts un saprot, ko dara, stāstīja Leitietis.

Par šo pārkāpumu paredzēti sodi - brīvības atņemšana līdz trīs mēnešiem, naudas sodi vai piespiedu darbu. Drošības policijas pārstāvis norādīja, ka ne vienmēr šajos gadījumos būtu jāstiprina kriminālatbildība, bet galvenais, lai katrs vainīgais saņemtu  sodu.

Sodus varētu stiprināt, piemēram, ja persona nespēj samaksāt, tad varētu piespriest piespiedu darbu, ja zvanīja iereibusi persona, varētu piemērot piespiedu ārstēšanu, ja tā bija psihiski nelīdzsvarota persona, varētu ziņot ārstam, lai norīkotu piespiedu ārstēšanu, norādīja Leitietis.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedre Inese Lībiņa-Egnere Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” savukārt norādīja – ja Saeima saņemtu šādu iniciatīvu, to noteikti vērtētu, jo tas ir sabiedriski bīstams nodarījums. Tai pašā laikā deputāte uzsvēra, ka svarīgi būtu arī nepadarīt šādus zvanītājus par slavenībām, jo tieši tas var būt viņu mērķis, un arī kopumā sabiedrībai būtu jānosoda viņu rīcība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti