Dienas ziņas

Nolemj sākt Ādažu skolas būvniecību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vācis informāciju par NBS objektiem

Drošības policija: Decembrī aizdomās par spiegošanu aizturētais darbojies Krievijas labā

Decembrī aizdomās par spiegošanu aizturētais Latvijas pilsonis darbojās Krievijas specdienesta uzdevumā, trešdien, 7. februārī, pavēstīja Drošības policija (DP).

Izmeklēšanā gūtā informācija liecina, ka Krievijas uzdevumā Latvijas pavalstnieks vāca informāciju par Nacionālo bruņoto spēku militārajiem objektiem un situāciju Latvijas - Krievijas pierobežā. Neraugoties uz plašajiem operatīvi tehniskajiem resursiem, kas ir pieejami Krievijas specdienestiem, tie joprojām ir ieinteresēti iegūt izlūkošanas informāciju, ko var sniegt tikai cilvēks, kurš atrodas Krievijas specdienestus interesējošo objektu tuvumā un var veikt periodisku Krievijas specdienestus interesējošo objektu vizuālo novērošanu, trešdien akcentē DP.

26. janvārī DP jau informēja, ka tā ir sākusi kriminālprocesu par spiegošanu. Kriminālprocess bija sākts jau pērn, 19. decembrī, un policija bija atzinusi, ka aizturējusi kādu Latvijas pilsoni, kam piemērots aizdomās turamā statuss.

Jau tad DP norādīja, ka aizturētais tiek turēts aizdomās par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību, kā arī par citiem pārkāpumiem.

DP trešdien arī norāda, ka pirmstiesas izmeklēšana liecina par Krievijas specdienestu “aktīvu un agresīvu izlūkošanas kampaņu pret savām kaimiņvalstīm”. “Krievijas specdienesti turpina vervēt Latvijas iedzīvotājus Krievijas teritorijā, izmantojot dažādas metodes, piesegus un palīdzības lūgumus, kā rezultātā vervējamā persona sākotnēji pat var nenojaust vervētāja saistību ar Krievijas specdienestiem,” raksta DP, akcentējot, ka “DP uzdevums nav vērsties pret Latvijas iedzīvotājiem, bet gan sniegt viņiem atbalstu”. Palīdzība var būt arī situācijās, kad iedzīvotāji grūtības nonākuši piespiedu, maldu vai nezināšanas dēļ.

Tāpēc DP aicina Latvijas iedzīvotājus, kuri, uzturoties ārvalstīs, ir tikuši pakļauti ārvalstu specdienestu vervēšanas mēģinājumam, par to informēt, zvanot pa tālruni 67208964.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti