De Facto

11. marta «De facto»

De Facto

KNAB soda «Saskaņu» par Ušakova un Elbakjana «Pārgājienu»

Latvijas un Krievijas attiecības pēc Putina pārvēlēšanas nemainīsies

Drošības policija brīdina pirms vēlēšanām uzmanīties no kiberuzbrukumiem

Latvijas Drošības policija brīdina, ka pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ir kiberuzbrukumu riski. Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “De facto” norāda, ka pirmsvēlēšanu laikā informācijas sistēmām jābūt sagatavotām tam, ka var tikt uzlauztas mājaslapas un publiskajā telpā var nonākt sensitīva informācija.

Ulmanis pauda, ka liels risks ir tieši sensitīvo datu nonākšana ārzemju specdienestu rokās: “Tas ir liels apdraudējums, jo dati var tikt izmantoti visdažādākos nolūkos, varbūt ne rīt, bet pienāks parocīgs laiks un specdienesti, kas to nozog, var izmantot.”

Drošības policija norāda – kaut gan tās uzmanības lokā ir aizdomīgi sociālo tīklu konti, kuru saturs mērķēts uz Latviju, pagaidām tai nav signālu par iejaukšanas Latvijas vēlēšanu procesā.

Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrijā apliecināja – diplomāti strādā pie tā, lai nepieciešamības gadījumā var cīnīties ar Latvijas likumu pārkāpējiem sociālajos tīklos.

“De facto” aptaujātie Krievijas eksperti uzskata, ka arī pēc Krievijas prezidenta vēlēšanām turpināsies kaimiņzemes centieni ietekmēt citu valstu iekšpolitiku un agresīvā retorika attiecībā uz Rietumiem. “Lielākā daļa no Krievijas vadības iekšpolitiskās autoritātes balstās uz idejas par stipru Krieviju, kas nepadodas Rietumiem. No šīs izpratnes par pasauli nav izejas –

ja vajadzēs vēl kaut kā ietekmēt vai konsolidēt Krievijas sabiedrību, konfliktu skaits ar apkārtējo pasauli var tikai pieaugt, ne mazināties.

Uz jautājumu, ko tieši gaidīt tālāk, es varu atbildēt tikai ar citātu no Bībeles: esiet nomodā! Ja tagad pasaules čempions politiskajos pārsteigumos ir [ASV prezidents] Tramps, Putins ir vicečempions, kurš ar Trampu vēl pacīnīsies par pirmo vietu,” sarunā ar LTV teica “TV Dožģ” analītiķis Konstantīns fon Egerts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti