Drošības pētnieks aicina neatslābt, sniedzot atbalstu Ukrainai

Krievija tuvākajos mēnešos gatavo jaunu ofensīvu Ukrainai, tādēļ īpaši svarīgi ir visiem sabiedrotajiem neatslābt un turpināt atbalstīt ukraiņu tautu. Tā piektdien intervijā labdarības maratona "Dod pieci!" stikla studijā sacīja starptautiskās drošības pētnieks Tomass Pildegovičs.

"Putins jau šobrīd arvien mērķtiecīgāk izvērš apmācības programmu jauniesauktajiem. Krievija ietur nelielu taktisku pauzi, lai arvien nopietnāk apbruņotu un apmācītu aptuveni 200 000 [karavīru]. Tā ir faktiski jauna armija, un ir pamats domāt, ka Krievija gatavo jaunu ofensīvu. Vai nu tā būs janvārī vai februārī, taču tā būs," prognozē Pildegovičs.

Viņš pastāstīja, ka Krievija turpina teroristisko stratēģiju, veicot triecienus pa civilajiem objektiem, lai padarītu dzīvi Ukrainas civiliedzīvotājiem nepanesamu un salauztu ukraiņu tautas pretestību. Pēdējās dienās Ukrainai izdevies īstenot veiksmīgus atbildes triecienus, un lielas cerības tiek liktas uz ASV solījumu nodot Ukrainai "Patriot" pretgaisa aizsardzības sistēmu. Tā ļautu aizsargāt Ukrainas pilsētas un militāros objektus no Krievijas triecieniem, mazinot pretinieka darbību efektivitāti.

"Ukrainā novērojam apbrīnojamu totālo aizsardzību – visa sabiedrība ir iesaistīta valsts aizsardzībā, un arī mūsu pienākums ir demonstrēt līdzīgu saliedētību," uzskata pētnieks.

Viņaprāt, šajā konfrontācijā uzvarēs tas, kuram būs lielāka pacietība. Putins cerot uz Eiropas pagurumu, kad cilvēkiem sāks apnikt paaugstinātās degvielas cenas un lielie rēķini par komunālajiem pakalpojumiem, kā rezultātā apsīks arī atbalsts Ukrainai.

Pildegovičs salīdzina situāciju reģionā ar populāro seriālu "Troņu spēles" – Baltijas valstis līdz šim ir darbojušās kā Eiropas ārējās robežas sargi, ilgus gadus brīdinot sabiedrotos, ka briesmas no Krievijas puses ir reālas. "Izrādījās, ka mūsu brīdinājumi par Krieviju nav kaut kāda fobija vai paranoja," piebilda eksperts.

Uz studijas DJ jautājumu, kas ir laimīga bērnība, Pildegovičs atbildēja: "Laimīga bērnība ir tāda, kurā tu drīksti netraucēti sapņot. Gan [..] saldi čučēt, neuztraucoties, ka kāds ielauzīsies tavā mājā vai kāds iztraucēs tavu ģimeni, vai uzkritīs raķete uz tavas mājas jumta, gan sapņot arī pārnestā nozīmē, ka tu vari fantazēt visdažādākās savas dzīves trajektorijas un attīstības ceļus."

Noslēgumā eksperts uzsvēra, ka Latvijas un Ukrainas tautu liktenis ir saistīts, un mūsu pienākums ir nodrošināt, lai arī "mūsu ukraiņu draugi var sapņot netraucēti". Viņš novēlēja visiem sirdsmieru – bez naivuma, bet ar modrību un apņēmību raugoties nākotnē.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad notiek no 16. līdz 22. decembrim un ir veltīts Latvijā nonākušo ukraiņu bēgļu bērnu atbalstam. Veselu nedēļu Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji 24/7 režīmā raidīs no īpašas stikla studijas Doma laukumā Rīgā, kur atskaņos ziedotāju izvēlētās dziesmas, dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem un ekspertu viedokļiem.

Ikviens tiek aicināts ziedot naudas summu, sākot no 5 eiro, apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur labdarības platformu "Ziedot.lv" tiks izmantoti skolas piederumu un datoru iegādei, bērnu veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, ziemas apaviem, apģērbam un citām nepieciešamām lietām.

Jau no 1. decembra ikviens var veikt ziedojumu mājaslapā dod.pieci.lv, "Circle K" degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, bet laikā no 16. līdz 22. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus pieņems arī "Dod pieci!" stikla studijā Vecrīgā.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un ilggadējo ziedojumu partneri – labdarības organizāciju "Ziedot.lv". Maratona tiešraidei var sekot līdzi sabiedriskajos medijos – Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, kā arī projekta mājaslapā "dodpieci.lv" un "Dod pieci!" sociālo tīklu kontos. Saziedotie līdzekļi 100% apmērā tiks izmantoti ziedojuma mērķim, un projekta administrēšanas izmaksas no ziedotāju naudas netiek finansētas.

Jau devīto gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un sniedz atbalstu noteiktām sabiedrības grupām. Iepriekšējos gados ziedojumi novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, kā arī vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

"Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kura ietvaros dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai sabiedrības grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošā komanda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti