Krustpunktā

Šengenas zona būtu jāsaglabā. Lielākas pūles jāiegulda ES ārējās robežas sakārtošanā

Krustpunktā

Ints Ķuzis: Caur Latviju izgājušie 600 patvēruma meklētāji drošību būtiski neietekmēja

Drošība Latvijā un pasaulē: ekspertu viedokļi par iespējām situāciju stabilizēt

Drošības eksperti: Krievijas aktivitātes Sīrijā dod mums laiku stiprināt savu drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pašlaik, kad Krievija iesaistījusies konfliktā Sīrijā, tas dod Latvijai laiku stiprināt savu drošību, jo šī joma nav pilnveidojama vienā gadā, bet bruņotie spēki ir būvējami ilglaicīgi. Uz to diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja vairāki drošības eksperti.

Atvaļināts bruņoto spēku kapteinis Mārtiņš Vērdiņš skaidroja, ka bruņoto spēku stiprināšana ir kā armijas būvniecības process, kuram vajadzīgi 10-15 gadi. Un pašlaik, kad Krievija ir iesaistījusies Sīrijas konfliktā, mums tas dod laiku stiprināt savu drošību. Viņš norāda, ka Latvijai vajadzētu nokomplektēt vienu kājnieku brigādi.

Tikmēr bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Juris Dalbiņš norāda - mums pašlaik būtu jāpabeidz nokomplektēt līdz pilnai kaujas gatavībai tās sauszemes spēku brigādes, kas mums ir pašlaik. Kopumā gan Latvijai vajadzētu divas kājnieku brigādes.

“Ja mums būtu divas, igauņiem divas un lietuviešiem divas [sauszemes brigādes], redz, kur būtu sešas. Baltijas valstīs papildus plāno izvietot līdz bataljonam, kas ir nopietns spēks, ja tas ir pilnībā apbruņots un ekipēts moderns kājnieku bataljons. Bet tas būtu tikai klāt tam, kas mums pašiem jānodrošina,” papildina Vērdiņš.

Tieši armijas pakāpeniska stiprināšana ir redzama Krievijā, kura no militārā viedokļa īstenojusi izcilu operāciju Ukrainā, atzīst Valsts prezidenta padomnieks, ģenerālis Jānis Kažociņš.

“Bet es gribētu atgādināt, ka pirms Otrā pasaulēs kara mēs, Latvija, iztērējām 29% no vispārējā valsts budžeta aizsardzībai. Milzu bruņotie spēki ar vismodernāko tehniku, iznīcinātājiem, tankiem. Un tas mūs nenosargāja,” stāsta Kažociņš, uzsverot – atturēšana tomēr ir primāri svarīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti