Drošības dienests: Latvijā terorisma draudu līmenis – zems; risks – atsevišķu personu radikalizēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts drošības dienesta (VDD) aktuālo tendenču analīze neliecina, ka Latvijā paredzamā nākotnē būtu gaidāms terorisma draudu pieaugums. Vienlaikus kā lielākais risks saglabājas atsevišķu personu radikalizēšanās, informēja Iekšlietu ministrija.

Latvijā terorisma draudu līmenis ir zems. VDD vērtējumā nozīmīgākos riskus pašlaik un arī nākamajos piecos gados radīs atsevišķu personu radikalizēšanās un sakaru uzturēšana ar ekstrēmistisku un teroristisku organizāciju pārstāvjiem ārvalstīs, kā arī personas, kas savulaik pievienojās teroristiskajam grupējumam “Daīš”, aizceļojot uz Sīriju un Irāku.

“Terorisma draudi ir iedzīvotāju ikdienas realitāte daudzās pasaules valstīs, un notikumu attīstība Sīrijā, Irākā, Afganistānā un citos konfliktu reģionos skaidri parāda, ka arī nākamajā piecgadē Eiropai būs ar tiem jārēķinās,” paziņojumā medijiem norādīja VDD priekšnieks Normunds Mežviets.

Viņš arī norādīja - lai nodrošinātu atbildīgo dienestu spējas identificēt un pēc iespējas agrīnākā stadijā novērst teroristiskus apdraudējumus, kā arī efektīvi reaģēt terora akta gadījumā, jāstiprina Latvijas pretterorisma sistēma. Viens no šādiem soļiem esot Latvijas pretterorisma stratēģija 2021. – 2026. gadam, ko otrdien, 2.novembrī, apstiprināja valdība.

Stratēģija izstrādāta, balstoties uz VDD veikto aktuālo terorisma draudu tendenču analīzi, kā arī dienesta prognozēm par drošības situācijas attīstību Latvijā un Eiropā turpmākajos gados.

Tās izstrādē bija iesaistītas arī VDD Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvajā padomē pārstāvētās institūcijas. Tāpat ņemti vērā Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju pretterorisma stratēģijās noteiktie prioritārie principi.

Stratēģijā raksturoti septiņi prioritārie Latvijas pretterorisma sistēmas darbības virzieni: starptautiskā sadarbība, radikalizācijas un vardarbīga ekstrēmisma novēršana, teroristu rīcības brīvības ierobežošana, terorisma riska objektu aizsardzības pilnveidošana, normatīvo aktu un pretterorisma plānu pilnveidošana, pretterorisma pasākumu īstenošanā iesaistīto institūciju gatavības pilnveidošana un sabiedrības līdzdalības veicināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti