Drošības dienests konstatējis augošu viltus ziņu un dezinformācijas apjomu; aicina nepakļauties provokācijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Gan Valsts policijas, gan Rīgas pašvaldības policijas kārtībsargi jau patlaban strādā paaugstinātas intensitātes apstākļos, bet īpaši mobilizēsies sestdien, 12. decembrī, kad Rīgā pieteikti divi mītiņi ar mērķi protestēt pret Covid-19 pandēmijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem. Viens no tiem paredz, ka pulcēties nedrīkst vairāk par 25 cilvēkiem, un policija brīdina, ka akcijas pārtrauks, ja tajās būs vairāk sanākušo. Valsts drošības dienests (VDD) ir konstatējis, ka līdz ar dezinformācijas apjoma kāpumu aug arī provokāciju iespējas.

Drošības dienests konstatējis augošu viltus ziņu un dezinformācijas apjomu; aicina nepakļauties provokācijām
00:00 / 03:25
Lejuplādēt
Likumsargi ir gatavi nodrošināt kārtību sestdien Rīgā pieteiktajos pasākumos, kuru rīkotāji ir apsolījuši, ka mītiņos nebūs vairāk par normatīvos atļautajiem 25 cilvēkiem, bet jau tagad paredzams, ka sanākušo skaits būs krietni lielāks.

 

 

Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks stāstīja, ka mītiņu pārtrauks, ja protestētāju būs pārāk daudz. Savukārt noteikumu neievērotājiem vispirms tiks aizrādīts.

"Tiek fiksēti šie pārkāpumi ar digitāliem rīkiem un attiecīgi tiek uzsāktas administratīvās lietvedības, un cilvēki pēc tam tiks saukti pie atbildības. (..) Tiešām aicinu sabiedrību izvērtēt, vai tas ir nepieciešams šobrīd – saasināt šo situāciju līdz tādam [līmenim], ka tiek apdraudēta pašu un līdzcilvēku veselība," sacīja Ruks.  

Ruks vērtēja, ka ierobežojumu pārkāpumi vairs nav nezināšanas dēļ, bet drīzāk kā spītēšana sistēmai vai savu iegribu apmierināšana. Policija gan noteikumu pārkāpējus arvien lielākoties brīdina, taču Ruks arī neslēpa, ka nu jau vairākos gadījumos nācies piemērot arī maksimālo 2000 eiro sodu.

Arī Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass šonedēļ brīdināja, ka iecietības laiks ir beidzies.

"Pašvaldības policija ir gatava jebkuram notikumu attīstības scenārijam. Bet, ņemot vērā šī brīža tiešām saspringto epidemioloģisko situāciju, tolerances laiks šobrīd ir beidzies. Pret personām, kuras apzināti neievēros ierobežojošos noteikumus, policija piemēros visus tās rīcībā esošos likumiskos ietekmēšanas līdzekļus," sacīja Lūkass.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas VDD ir konstatējis dezinformācijas un viltus ziņu izplatīšanas gadījumu skaita pieaugumu. Tā rakstiskā komentārā Latvijas Radio informēja drošības dienests.

"Vairumā gadījumu šāds saturs tiek izplatīts, pietiekami neiedziļinoties un neizvērtējot iespējamo negatīvo ietekmi uz sabiedrisko kārtību un drošību.

Vienlaikus ir konstatēti gadījumi, kad dezinformācija un viltus ziņas par Covid-19 tiek izplatītas ļaunprātīgi, šādā veidā cenšoties vairot personīgo atpazīstamību vai gūt materiālu vai citu labumu. Ir identificēti arī mērķtiecīgi provocēšanas gadījumi, kad iedzīvotāji tiek musināti uz prettiesisku rīcību."

VDD atgādināja, ka Latvijā kā demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver arī tiesības brīvi paust savus uzskatus, tomēr šīs tiesības nav absolūtas un nevar pārkāpt citu cilvēku tiesības.

"Valsts drošības dienests seko līdzi šajā nedēļas nogalē pieteikto pasākumu norisei, sniedzot atbalstu Valsts policijai.

Aicinām iedzīvotājus būt vērīgiem un neiesaistīties citu personu iniciētās provokācijās un prettiesiskās aktivitātēs, kas var apdraudēt līdzcilvēku veselību, drošību un sabiedrisko kārtību," norādīja VDD.

Lai mazinātu nekārtību riskus, Rīgas dome sestdienas sarīkojumu laikā ir aizliegusi transportlīdzekļu stāvēšanu un apstāšanos 11. novembra krastmalā, tāpat nedrīkstēs izmantot mikrofonus, jo atļautos 25 cilvēkus uzrunāt varot bez skaņas pastiprinātājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti