Drošības audits: Rēzeknē problēmas rada spēļu zāles un neizgaismotie pagalmi

Pērn Valsts kontrole ieteica Rēzeknes pašvaldībai lielāku uzmanību veltīt drošības jautājumam pilsētā. Sadarbībā ar Valsts policiju pilsētas pašvaldība pilsētā uzsāka drošības auditu, kura starprezultāti atklāj gan pozitīvo drošības jomā, gan darbus, kas vēl jāveic.

Drošības audits: Rēzeknē problēmas rada spēļu zāles un neizgaismotie pagalmiIveta Čigāne

Rēzeknes ielās uzrunātie cilvēki, uzskata, ka pilsētā ir salīdzinoši droši, taču naktīs vieni uz ielas viņi tomēr negribētu atrasties.

Pilsētā pirms pieciem gadiem tika likvidēta Pašvaldības policija un par drošību tagad vairāk jārūpējas Valsts policijai. Pēc Valsts kontroles ieteikuma Rēzeknes pašvaldība pieteicās Valsts policijas rīkotajā drošības audita pilotprojektā. Tā galvenais mērķis – izvērtēt pilsētvides drošību, atrast problēmu un ieteikt tās risinājumu.

Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics, kurš arī veica Rēzeknes objektu apsekošanu, uzsver,

pareizi ierīkoti parki, izvietotas dzīvojamās ēkas, pārdomāta transporta kustība, ne tikai palīdz apkarot noziedzību, bet arī rada pilsētniekos drošības sajūtu.

“To kādā veidā pilsēta ir uzbūvēta, kādas sociālās aktivitātes tur notiek, kur ir bāri, veikali? Kā tie mijiedarbojas un ietekmē drošību? Pasaulē izplatīta prakse šos vides faktorus ņemt vērā un mēģināt kopā ar pašvaldību, šo infrastruktūru uzturēt un padarīt drošu. Tomēr jāsaka godīgi, ka pilsētvides drošības izvērtēšana kopumā tādā plašākā kontekstā līdz šim nav veikta. Līdz ar to tie ir tādi pirmie soļi, kad mēs paši vēl taustāmies,” atzīst Rinkevics.

Pilotprojekta ietvaros Rēzeknē tika vērtēti trīs objekti: dzīvojamais mikrorajons Kooperatīva šķērsielā, biežākā cilvēku pulcēšanās vieta – Latgales vēstniecība "Gors" un tās teritorija, kā arī viens no bīstamākajiem krustojumiem pilsētā, kas jau saņēmis melnā punkta statusu.

Kā atklāj Pašvaldības Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis, Rēzeknē gandrīz visās šajās vietās ir apstākļi, kas lielākā vai mazākā mērā rada iedzīvotājos nedrošības sajūtu.

“Mums pilsētā ir melnais punkts, tas ir Valērijs Seiles ielas un Rancāna ielas krustojums, kur avārijas nesaprotamu iemeslu dēļ notiek regulāri. Mēs šo jautājumu sākām skatīt Satiksmes drošības grupā, bet risinājumu nebija un tāpēc uzdevām profesionālim no malas izvērtēt un noteikt iemeslu, kāpēc tur notiek avārijas. Pēc statistikas datiem te trīs gadu laukā notikušas 18 avārijas. Un nevienā citā krustojumā pilsētā, tik daudz nav," stāsta Savickis. "Mēs plānojam tur ierīkot STOP zīmi un, ja nebūs uzlabojumi, tad būs arī gulošais policists.”

Savukārt Ziemeļu rajona iedzīvotāji un namu apsaimniekotājs saņems pašvaldības sagatavotās rekomendējošās vēstules par apgaismojuma ierīkošanu, gājēju celiņu izbūvi, kas ļaus cilvēkiem, neiegriežoties pagalmos, šķērsot deviņstāvu māju rajona teritoriju.

“Pie deviņstāvu mājām iebraukt un novietot ugunsdzēsēju mašīnu un glābt cilvēkus, kuri dzīvo augstākos stāvos, praktiski nav iespējams,” uzsver Savickis.

Kā obligāta prasība tiks noteikta speciālu laukumu ierīkošana glābēju transporta novietošanai.

Kā droša vieta iedzīvotājiem Rēzeknē tika atzīta vēstniecība "Gors" un tai pieguļošā teritorija, jo pēc profesionāļu domām, te par drošību padomāts gan ēkas būvniecības, gan teritorijas ierīkošanas laikā.

Ar pilsētvides drošību saistītais pilotprojekts Rēzeknē tiks turpināts, un nākamie izvērtēšanas objekti būs slimnīcas rajons un Valsts ģimnāzijas teritorija. Savukārt Rēzeknes pilsētas izpētes pieredze tiks izmantota organizējot un realizējot pilsētvides drošības pasākumus citās Latvijas pilsētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti