Rīta Panorāma

Grupai «Triānas parks» jauns singls «Vientuļa sala» un drīz iznāks albums

Rīta Panorāma

Intervija ar ārzemju ziņu redaktoru Gintu Amoliņu

Telefonintervija ar Juri Jančevski

Drošības akcijas nedēļa noslēgusies ar traģiskiem negadījumiem – divi cilvēki gājuši bojā

Eiropas ceļu policijas tīkla akcijas "ROADPOL Drošības dienas" nedēļa pagājusi traģiski, jo negadījumos gājuši bojā cilvēki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis.

Akcijā nedēļas laikā noticis 651 ceļu satiksmes negadījums. Tajos kopā cietušas 116 personas, bet divas – mirušas. Divos negadījumos automašīnas nobraukušas no ceļa braucamās daļas un apgāzušās. Vienā gadījumā gāja bojā pasažieris, bet otrā – autovadītājs.

Jančevskis norādīja, ka joprojām viens no aktuālākajiem jautājumiem policijai ir braucēju neuzmanība un pārgalvība.

“Aicinām autovadītājus ne tikai šādu akciju laikā, bet arī ikdienā nebūt pārgalvīgiem un rūpēties par savu drošību, kā arī atcerēties, ka

ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana, tajā skaitā ātruma pārsniegšana un braukšana, atrodoties alkohola reibumā, apdraud ne tikai pašu vadītāju, bet arī transportlīdzekļa pasažierus un citus satiksmes dalībniekus.

Atceries – katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir pamats drošībai!” uzsvēra Jančevskis.

Pārbaužu laikā uz Latvijas ceļiem pavisam kopumā pieņemti 2360 administratīvā pārkāpuma lēmumi. No kopējo pieņemto lēmumu skaita par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu pieņemti 1423 lēmumi, kas ir nedaudz vairāk nekā ikdienā. Tāpat 49 lēmumi pieņemti par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un seši par braukšanu narkotisko vielu iespaidā. Savukārt 252 personas ir fiksētas, braukšanas laikā nelietojot drošības jostas.

KONTEKSTS:

No pagājušās trešdienas visā Eiropas Savienībā norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla akcija "ROADPOL Drošības dienas", kuras mērķis – kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Latvijā šogad līdz 22. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 94 satiksmes dalībnieki, bet ievainoti 3058, no kuriem 346 smagi cietuši. Pērn šajā pašā periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 92 cilvēki, bet smagi cieta 337 personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti