Sadaļas Sadaļas

Drošākai velobraukšanai - 3 km garš veloceliņš Grobiņa–Liepāja

No Grobiņas līdz Liepājai šogad sāks būvēt gājēju un velosipēdu celiņu. Šobrīd ir izsludināts iepirkums par veloceliņa izbūvi. Gandrīz trīs kilometrus garais veloceliņš atradīsies blakus Liepājas–Rīgas šosejai. Grobiņa atrodas tuvu Liepājai, tāpēc par šāda veloceliņa izbūvi spriests jau gadiem ilgi.

Abos virzienos maršrutā Grobiņa–Liepāja vidēji dienā vasaras sezonā ceļu ar velosipēdiem mēro aptuveni 175 velosipēdisti. Brauc gan grobiņnieki uz Liepāju, gan liepājnieki uz Grobiņu. Galvenokārt tas saistīts ar darbu, stāsta tūrisma kluba „OGA” vadītājs Raimonds Reinis. Arī viņš regulāri brauc ar velosipēdu:

„Velosipēdu vasaras sezonā izmantoju, lai brauktu Liepājā uz darbu. Tas ir lielisks pārvietošanās veids. Pirmkārt, esi pozitīvi uzlādējies, vēl varu ietaupīt pusdienu naudu. Agri no rītiem braucu pa šosejas malu, tad ir drošāk, jo nav tik liela satiksme. Vakarpusē es izmantoju velobāni.”

Velobānis bija pirmais mēģinājums savienot Grobiņu ar Liepāju. „Idejas pirmsākumi meklējami jau pirms pieciem gadiem,'' par veloceliņa ideju saka biedrības ''Tūrisma klubs ''OGA'''' projektu vadītāja Ilze Kārkliņa. Beidzot iecere par īstu veloceliņu īstenosies, spriež tūrisma kluba pārstāvji, jo diskusijas par to jau notikušas ilgu laiku. Meklēti arī dažādi risinājumi un kompromisi, lai šajā posmā vispār atļautu būvēt veloceliņu. Vienu brīdi pat gandrīz zuda cerības, ka izdosies šo projektu īstenot. Beigu beigās izdevies salāgot ieceri ar atbildīgajām institūcijām un projektu sākt īstenot, stāsta Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols:

„Tie būs nepilni trīs kilometri, kā mēs zinām, no zīmes līdz zīmei. Liepāja jau ir ļoti pacentusies ar savām iespējām, tagad arī mēs no savas, Grobiņas puses. Pats galvenais, ka ''Latvijas Valsts ceļu'' vadība bija atsaucīga un ministrs bija saprotošs, līdz ar to varējām nedaudz tuvāk pietuvoties ceļa asij, jo vienmēr var aizbildināties, ka Eiropas Savienībā ir tā un tā.”

Veloceliņu no Grobiņas līdz Liepājai veidos no bruģīšiem. Attālums no šosejas ass līdz celiņa asij būs seši metri. Visticamāk, veloceliņu varēs sākt izmantot jau šogad.

„Tas ceļš būs kā standartā prasīts – 2,5 m. Varbūt tas cietais segums būs mazliet šaurāks, pirmajās kārtās būvējot, tas viss sadalīts kārtās. Ir jāapzinās mūsu finanšu iespējas. Lai arī esam Latvijas vidējais novads, esam tomēr pie mazākajiem. Vienā strīpā mēs uz Liepāju varēsim braukt,” saka domes priekšsēdētājs.

Kopumā projekta īstenošanai būs nepieciešami gandrīz 500 tūkstoši eiro. Pašlaik turpinās iepirkums par gājēju un velosipēdu celiņa izbūvi, tāpēc pretendenti Grobiņas novada domē savus piedāvājumus var iesniegt līdz 20. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt