Dienas ziņas

MK vērtē priekšlikumus valsts budžetam

Dienas ziņas

Bauskas domē liedz pieeju portālam «Bauskas dzīve»

«Drošā apmetņa» pirmie absolventi

«Droša apmetņa» pirmie absolventi - dvīņumāsas Dārta un Rūta un mazais Paulis

Bērnu slimnīcā ceturtdien, 9.novembrī, notika savdabīgs izlaidums - ar medaļu un dāvanu no labdarības akcijas „Drošais apmetnis” patroneses Valsts prezidenta kundzes Ivetas Vējones rokām šodien dvīņumāsas Dārta un Rūta un mazais Paulis oficiāli kļuva par pirmajiem priekšlaikus dzimušo bērnu veselības aprūpes programmas absolventiem.

Savulaik programmas startam tika saziedoti 62 000 eiro. Tika apmācīti speciālisti un sagatavoti materiāli. Tagad programmu pilnībā apmaksā valsts.

Paulis savulaik dzimis tikai 32.grūtniecības nedēļā - daudz par ātru. Viņa mamma atceras, ka ārstu atbalsts šīs programmas ietvaros bija nenovērtējams.

Latvijā katru gadu priekšlaikus piedzimst aptuveni 1000 bērnu jeb 5% – 6% no  jaundzimušo skaita. Neonatoloģijas klīnikā palīdzību sniedz 300 priekšlaikus dzimušiem bērniem.

Šis projekts ir unikāls arī tāpēc, ka sākts kā ziedotāju atbalstīta iniciatīva, bet kopš pērnā gada saņem finansējumu no valsts budžeta.  

Ceturtdien tika sveikti pirmie programmas absolventi.  Viņi divus gadus saņēmuši speciālistu atbalstu un konsultācijas un nu droši var doties tālāk, zinot, ka ir labi aprūpēti un saņēmuši visas nepieciešamās konsultācijas un palīdzību.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti