Dronu ražotāju Josifu Menakeru uzņem Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem

Saeima ceturtdien, 12.aprīlī, atbalstīja uzņēmēja Josifa Menakera uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, informēja parlamenta Preses dienestā.

Menakers Latvijā ir nodibinājis uzņēmumus, kas specializējas augstas tehnoloģijas optisko komponenšu ražošanā. Šie uzņēmumi nodrošina darba vietas augsto tehnoloģiju nozares ekspertiem, sniedz ieguldījumu Latvijas ekonomikā, un to darbība ir vērsta arī uz aizsardzības nozares attīstīšanu.

Viņa dibinātais uzņēmums SIA “UAVFACTORY” ir pirmais un lielākais bezpilota lidaparātu izstrādes un ražošanas uzņēmums Latvijā, kurā pašlaik ir nodarbināti 65 speciālisti. Līdz pat 95% lidaparātu sastāvdaļu, ieskaitot augstas sarežģītības dzinējus, tiek ražoti Latvijā, un uzņēmums apkalpo klientus no vairāk nekā 47 pasaules valstīm. 
        
Menakers dzimis Rīgā, kur dzīvoja līdz 1988.gadam, kad kā politiskais bēglis emigrēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Savā vēstulē Saeimai viņš apliecina, ka ciešā saikne ar Latviju nav zudusi.

“Tieši Latvijā iegūtās zināšanas, prasmes un pieredze ir bijis pamats maniem sasniegumiem profesionālajā jomā.

Ievērojot to, ka jau kopš dzimšanas sevi esmu uzskatījis par piederīgu Latvijai un šī piederības sajūta nav zudusi arī pēc emigrēšanas uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas es esmu vēlējies piedalīties Latvijas valsts attīstībā,” vēstulē raksta Menakers. 

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāna vietnieks zinātniskajā darbā, profesors Remigijs Počs un Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Latvijā, profesore Inna Šteinbuka vēstulēs Saeimas Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijai augstu novērtējuši Menakera ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā, saimniecisko darbību Latvijā saistot ar zinātnisko darbību Latvijā.

Savukārt Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone komisijai adresētā vēstulē uzsver Menakera  ieguldījumu bibliotēku attīstībā Latvijā. 

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti secinājuši, ka Menakera īpašais nopelns ir profesionālās un investīciju darbības Latvijā sasaiste ar zinātnes attīstību mūsu valstī, informē komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons (Nacionālā apvienība).

Personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, pilsonībā var uzņemt ar Saeimas lēmumu. Pirms Saeimas balsojuma lēmuma projektu izskata Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija. 


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt