Dronu dēļ šodien īslaicīgi apturēta gaisa satiksme Rīgas lidostā; sākta pārbaude

Nesankcionētu bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumu dēļ ceturtdien, 25.novembrī, īslaicīgi tika apturēta gaisa satiksme uz un no starptautiskās lidostas "Rīga", informēja valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA), kas saistībā ar notikušo ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu.

Civilās aviācijas aģentūras pārstāvis Aivis Vincevs
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Saskaņā ar CAA rīcībā esošo informāciju, VAS "Latvijas gaisa satiksme" gaisa satiksmes vadības dispečers no gaisa kuģa pilota saņēma ziņojumu par bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem, kuri pacēlušies 3 kilometru attālumā no lidostas zonā, kur šādi lidojumi nav atļauti. Drošības apsvērumu dēļ VAS "Latvijas gaisa satiksme" gaisa satiksmes vadības dispečers saskaņā ar procedūru apturēja lidojumus, kā arī par notikušo informēja Valsts policiju un starptautisko lidostu "Rīga".

Tā rezultātā uz 30 minūtēm tika apturēta gaisa satiksme uz un no starptautiskās lidostas "Rīga" un aizkavējās trīs gaisa kuģu nolaišanās un četru gaisa kuģu pacelšanās. 

CAA par notikušo faktu ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietu un aicina ikvienu, kam ir papildu informācija par šodien veiktajiem dronu lidojumiem lidostas tuvumā, sniegt informāciju, rakstot uz e-pasta vēstuli uz adresi "[email protected]" vai zvanot pa tālruni 67830936.

CAA atzīmēja, ka par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi bez atļaujas vai saskaņojuma vai sertificētu lidlauku tuvumā, neievērojot lidojuma attālumu no lidlauka vai pieļaujamo lidojuma augstumu, kā arī Latvijas gaisa telpā, neievērojot pieļaujamo lidojuma augstumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 150 līdz 1000 eiro, bet juridiskajai personai — no 500 līdz 2500 eiro.

Arī Krimināllikumā par darbībām, kas radījušas traucējumus transporta darbā, ir paredzēta atbildība – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Ja ar nodarījumu ir radītas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Ja fiziskas personas rīcība ir radījusi zaudējumus (apturēta lidostas darbība), cietušie civiltiesiskā kārtā var vērsties ar prasību pret personu par zaudējumu atlīdzināšanu, norādīja CAA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt