Panorāma

Panorāma

Panorāma

Gundaram Āboliņam šodien – 60!

Rīgas Centrāltirgus pārmaiņu priekšā

Drīz sāks demontēt kioskus «cigarešu mafijas» apsēstajā Rīgas Centrāltirgus teritorijā

Ar nākamās nedēļas sākumu ievērojami mainīsies Rīgas Centrāltirgus seja. Spēku zaudēs ilggadējais teritorijas nomas līgums ar nomnieku “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”, un līdz ar to Gogoļa ielas pusē vairs nenotiks ierastā apģērbu un citu preču tirdzniecība.

Līgums ar nomnieku vēl deviņdesmitajos gados noslēgts līdz 2020. gada beigām. Tomēr pēc Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens”, kas izgaismoja kontrabandas cigarešu realizāciju tieši iznomātajā tirgus teritorijā, Rīgas dome deva rīkojumu ilggadējo līgumu lauzt.

Tāpat atklājies, ka nomnieka teritorijā izvietotajām tirdzniecības ēkām ekspluatācijas termiņš beidzies jau pirms vairāk nekā desmit gadiem, un galvaspilsētas vadība sola, ka jau pavisam drīz tās tiks nojauktas.

“Šīs tirdzniecības vietas vajadzētu demontēt. Un tad, es domāju, ka tā situācija ievērojami mainīsies,” paziņoja pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (“Gods kalpot Rīgai”).

Viņš apliecināja, ka no 13. janvāra šīs vietas arī sāks demontēt, “tā vajadzētu būt”.

Tirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvnieks gan Latvijas Televīzijai precizēja, ka laiks teritorijas atstāšanai nomniekam ir līdz 13. janvāra pusnaktij, un demontāžas darbi varētu sākties nākamajā dienā.

Tas nozīmē, ka jau pēc nedēļas tirdzniecība Centrāltirgū notiks tikai daļā, ko atdala  robeža ar iznomāto teritoriju, un aiz tās visas tirdzniecības vietas tiks slēgtas.

Pagaidām nekādi oficiāli iebildumi pret līguma laušanu neesot saņemti, tomēr tirgus vadītājs neizslēdz, ka varētu nākties tiesāties.

Pēc tirgus vadības teiktā, tirdzniecības vietu demontāža notiks divās kārtās, un pavasarī atbrīvotajā vietā varētu tikt izbūvēts skvērs.

Paredzot, ka no ierastās vides padzītie cigarešu tirgotāji mēģinās ievākties dziļāk tirgus teritorijā, Centrāltirgus vadība noalgojusi papildu apsardzi. Tuvākā mēneša laikā tiks izsludināts konkurss par pastāvīgu apsardzes ārpakalpojumu, un, kad tas noslēgsies, līdzšinējais tirgus drošības dienests tiks likvidēts. Savukārt apģērbu un citu preču pārdevējiem tirdzniecības vietu sola ierādīt citur.

“Visi vēl nav vērsušies pie mums, es domāju, ka šeit ir ļoti senas tradīcijas un šie tirgotāji, daļa no viņiem cer, ka nekas nemainīsies un viņi varēs turpināt šeit tirgoties, tāpēc tie, kas ir vērsušies, viņiem ir jau ierādītas vietas, kuras viņi var izvēlēties. [..] Vietas pietiks visiem, protams,” sacīja Artis Druvinieks.

“Nē, nav vietas. Gar gaļas paviljonu ir, bet tur nedrīkst apakšbikses un krūšturus tirgot. Kur tad mums iet? Tas ir tas, ko mēs pārdodam,” sacīja Jeļena, kura strādā tirgū 26 gadus.

 “Tas nav pareizi, ka te kā suņus izdzen, mēs 20 gadus esam maksājuši un visu darījuši. Vajadzētu atnākt kādai priekšniecībai un pateikt – tā un tā un tā,” piebilda Valentīna, kas strādā tirgū 25 gadus.

 Tirgus vadība sola tirgotavas apstaigāt trešdien, izdalot arī informatīvu materiālu par turpmāko kārtību. Tur arī uzsver, ka tirdzniecība atteikta nevienam neesot, vien lietoto preču tirgotāji pārsūtīt pie “Latgalītes” saimniekiem.

 KONTEKSTS:

Novembra vidū “Rīgas centrāltirgus” teritorijā, administrācijas ēkā un SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā” nomātajā teritorijā Valsts policija veica vairāk nekā 80 kratīšanas, un ir aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Pēc policijas kratīšanām LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” publiskoja savu eksperimentu, kura laikā žurnālisti iefiltrējās šajā biznesā. Noskaidrots, kā tas darbojas un kā budžetam garām iet miljoni eiro, bet viena “točkas” saimnieka ienākumi mēnesī sasniedz 12 000 eiro.

Turklāt kontrabandas cigarešu tirgotājiem mēdz būt administratīvie sodi pat 100 tūkstoš eiro, bet piedzīt tos nevar, jo sodītajiem nav legālu ienākumu.  

Pēc notikušā Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdevis tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”, un nomniekam teritorija jāatbrīvo līdz 13. janvārim.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti