Dienas ziņas

Valcēnieši degvielu iegādājas Igaunijā

Dienas ziņas

Vai skolēni spēj atteikties no ierastajiem našķiem

Dricānu vidusskolas audzēkņi saņems stipendijas

Dricānu vidusskolas audzēkņi saņems stipendijas

Vītolu fonds kopā ar Latvijas pretvēža zāļu ražotāju “Rigvir” pilotprojektā parakstījuši līgumu par stipendiju piešķiršanu centīgiem, talantīgiem un maznodrošinātiem Latgales novada vidusskolēniem. Pirmā skola Latgalē, kurā tiks piešķirtas stipendijas, ir Rēzeknes novada Dricānu vidusskola.

Mācību iestāde un skolēni par šo ziņu ir ļoti priecīgi. Tie, kuri tiks atbalstīti, stipendiju varēs  ieguldīt savā turpmākajā izglītībā – krāt naudu augstskolai vai kādām papildu mācībām.

Šobrīd nav zināms, kuri saņems ikmēneša stipendijas. Skolā izvirzīti no devītās līdz desmitajai klasei 15 labākie, centīgākie un aktīvākie skolēni. Par katru no viņiem skolotāji jau aizsūtījuši Vītolu fondam rekomendācijas, un paši skolēni uzrakstījuši motivācijas vēstuli, kāpēc viņiem būtu nepieciešams finansiāls atbalsts.

„Laukos skolēniem šis atbalsts ir ļoti nepieciešams, un tas arī motivēs skolēnus mācīties vēl labāk. Noteikumi paredz, ka stipendiju varēs saņemt tie skolēni, kuriem vidējā atzīme ir 7,5 un uz augšu,” saka Dricānu vidusskolas direktore Skaidrīte Strode.

Lai gan skolā izvirzīti 15 labākie skolēni, stipendiju saņems trīs. To, kuri būs šie jaunieši, mācību iestāde zinās 28. janvārī. Izvirzītie jaunieši atzīst, ka stipendija noderētu ikvienam turpmākajām mācībām. „Es pēdējos gados krāju naudu augstskolai, jo, kā zinām, mācības nav lēts prieks, un es domāju, ka tā nauda tiks ieguldīta tālāk mācībām,” saka 11.klases skolniece Sintija Justele. Viņai piekrīt 10. klases skolniece Keitija Kindzule. „Laba iespēja turpināt mācīties un vairāk sākt domāt, kas interesē un kas ir vajadzīgs,” norāda Kindzule.

Skolēni, kuri mācās labi, atzīst, ka tas tiek darīts viņu pašu nākotnei. Tāpēc, pat ja stipendija netiks saņemta, viņu motivāciju mācīties tas nemazinās. „Es to daru nevis stipendijas saņemšanai, bet sev, jo atzīmes nav galvenais, kas pierāda mūsu zināšanas. Galvenais, ko mēs paši zinām un mūsu spējas,” norāda 12. klases skolniece Inga Kruste.

Dricānu skolēni stipendiju saņems šajā mācību gadā no janvāra līdz maijam, tās apjoms būs 75 eiro mēnesī. Izvēli, kuri jaunieši saņems finansiālu atbalstu, noteiks ne vien viņu sekmju līmenis, bet rūpīgi tiks  izvērtēta skolēnu ģimenes sociālā situācija, lai atbalstu saņemtu centīgi un motivēti skolēni, kuriem finanšu izglītībai trūkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt