Dricānu pagastā pļavā uzcelto skrituļošanas rampu praktiski nevar izmantot tam paredzētajam mērķim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rēzeknes novada Dricānu pagastā ar pašvaldības atbalstu iegādāta skrituļošanas rampa, taču tam paredzētajam mērķim izmantota tikpat kā netiek. Dricānu vidusskolas audzēkņi centušies noskaidrot, kāpēc tā. Viņu sagatavotais sižets atzīts par vienu no uzvarētājiem mediju pratības projektā vidusskolēniem “Pilna doma” , kā partneris ir arī portāls lsm.lv.

Skrituļošanas rampa novietota zālājā pie Dricānu pagasta centra daudzdzīvokļu mājām.

Pie tās nav ne asfaltēta laukuma, ne gludu ceļu, kur varētu apgūt nepieciešamās iemaņas braukšanai ar skrituļslidām vai dēli. Skrituļotāju nav arī pie rampas.

“Ir bail šeit braukāt, bet citur to nav, kur darīt,” jautāta, vai braukā ar skrituļslidām, saka pie rampas sastaptā sporta entuziaste Aurēlija.

Dricānu jauniešu koordinatore Ingūna Semule pauž prieku par rampu: “Mani priecē, ka lauku reģionu jauniešiem ir līdzvērtīgas iespējas nodarboties ar profesionālo sportu, attīstīt sevi kādā jomā tāpat kā pilsētas jauniešiem. Šajā gadījumā varbūt mazliet nepārdomāti ir tas, ka jauniešiem nav kur apgūt pirmās iemaņas braukt ar skrituļslidām vai skrituļdēli, jo bez pirmajām iemaņām nevar izmantot rampu pilnvērtīgi tam paredzētajam mērķim. Bet priecē, ka tiek domāts par jauniešu attīstību un sporta aktivitātēm.” 

Dricānu vidusskolēni vērsušies ar jautājumu par rampu arī pie pagasta pārvaldes vadītājas Skaidrītes Melnes. Viņa stāsta, ka rampa iegādāta, “lai mūsu jauniešiem atkal būtu iespēja, kur pavadīt brīvo laiku”. Tā esot vēl viena iespēja pie Dricānos esošajām daudzajām iespējām.

Pārvaldes vadītāja gan atzīst, ka rampas apkārtnei vajadzētu būt citādai, taču tie esot nākotnes plāni:

“Par apkārtni mēs arī, protams, esam domājuši, tur apkārt ir jābūt sakārtotam laukumam. Vai tas būs asfalts vai tas būs bruģis, tie ir nākotnes plāni. Tur ir domāti arī āra trenažieri. Noteikti kopā ar biedrībām, pagasta pārvaldi tas tiks īstenots.” 

Autori

Dricānu vidusskolas audzēkņi skolotāja Jāņa Jurčenko vadībā:

Keitija Kindzule

Jānis Gorodničijs

Aurēlija Zariņa

Dita Dambovska

Eduards Zariņš

Tikmēr Dricānu jauniešiem prieka par rampu maz - tā ir izveidota, bet vietas, kur mācīties skrituļot, nav.

Projekta “Pilna doma” mērķis ir radīt vidusskolēnos interesi par kvalitatīvu žurnālistiku, rosinot viņus kļūt par atbildīgiem mediju lietotājiem un satura radītājiem. Projekta pirmajā daļā skolām tika piedāvāts speciāli sagatavots mācību saturs mediju pratībā, kā arī semināri pedagogiem, savukārt otrajā jaunieši veidoja un iesūtīja profesionālu žurnālistu vērtēšanai savus žurnālistikas darbus. Portāls LSM.lv publicēs arī citus projekta “Pilna doma” ietvaros vidusskolēnu sagatavotos materiālus. Projektu ''Pilna doma'' īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar Britu padomes atbalstu, un portāls LSM ir viens no tā sadarbības partneriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti