Dreimane pārsūdz SAB lēmumu anulēt pielaidi valsts noslēpumam

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzējusi Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu anulēt speciālo pielaidi valsts noslēpuma objektam, informēja Ministru kabineta preses sekretāre.

Dreimane norāda, ka viņai neesot zināmi iemesli, kas bija pamatā SAB lēmumam par izsniegtās speciālās atļaujas anulēšanu. Viņa SAB lēmumu uzskata par nepamatotu un tā pieņemšanas procedūru par neatbilstošu Eiropas Cilvēktiesību konvencijas un Latvijas Republikas Satversmes prasībām.

Tādēļ Dreimane pārsūdzējusi ģenerālprokuroram SAB lēmumu.

Jau ziņots, ka SAB atņēmis pielaidi valsts noslēpumam Valsts kancelejas direktorei Dreimanei un viņa tiks atbrīvota no amata - to apstiprināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība"). Daļu no iemesliem premjere zina, tomēr tos neatklās.

Uz jaunu Valsts kancelejas direktora amatu tiks rīkots konkurss.

Direktores vērtēšanu veica Straujumas vadīta komisija, kurā ir viņas biroja vadītājs Ringolds Arnītis, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti