Sadaļas Sadaļas

Draveniece tiesas ceļā no KNAB prasīs arī kompensāciju par morālo kaitējumu

Rīgas apgabaltiesa pirmdien apmierināja bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas llzes Dravenieces prasību un lika viņu atjaunot amatā. Viņa plāno iesniegt jaunu prasību tiesā pret KNAB, lūdzot piedzīt no biroja kompensāciju par morālo kaitējumu.

Apgabaltiesa nolēma par labu Draveniecei piedzīt vidējo izpeļņu 24 tūkstošu eiro apmērā.

Tiesa noteica nekavējošu sprieduma izpildi par Dravenieces atjaunošanu amatā un 1000 eiro darba algas piedziņu. Apgabaltiesa arī apmierināja viņas prasību par disciplinārsoda – algas samazinājuma – atcelšanu.

Apgabaltiesas spriedumu Draveniece sauc par loģisku, jo KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka darbības bijušas prettiesiskas. Viņa arī plāno iesniegt jaunu prasību tiesā pret KNAB, lūdzot piedzīt no biroja kompensāciju par morālo kaitējumu.

Par šādu tiesvedības iznākumu viņa nešaubījās arī pirms gada, „KNAB priekšnieka prettiesiskās darbības pieradījusi ne viena vien tiesvedība, arī manēja”, sacīja Draveniece.  

„Paskatīsimies, ja KNAB šo amatu likvidējis, kādas būs nākamas radošās darbības no KNAB būs,” pauda Draveiece.

Viņa pieļāva, ka  šis nav gala spriedumu, jo KNAB noteikti iesniegs kasācijas sūdzību, tad „tiesāsimies un redzēsim”.

„Darbi runā paši par sevi, kur nu vēl vairāk.. Es nezinu, kam vēl jānotiek, lai kāds nesaprastu, kas birojā notiek un ar ko Streļčenoks nodarbojas. Un ja amatpersonas absolūti neinteresē, kas notiek KNAB, tad nu… Tāda ir mūsu valsts pārvalde,” sacīja Draveniece.

Jau ziņots, ka Streļčenoka 3.septembra rīkojums paredzēja biroja reorganizāciju, likvidējot vairākas nodaļas, tostarp Dravenieces iepriekš vadīto Juridiskās un personālvadības nodaļu. Reorganizācijas rezultātā cita starpā tika izveidota Juridiskā nodaļa, kuras vadītāja pienākumu izpildītāja šobrīd ir Daiga Dambīte.

Jūnijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa daļēji apmierināja atlaistās Dravenieces pieteikumu, atceļot biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka piemēroto disciplinārsodu - algas samazinājumu. Tāpat tiesa noteica par labu Draveniecei piedzīt ieturēto darba algu 141,11 eiro apmērā. Pārējā daļā prasība tika noraidīta.

Tikmēr lietā par atbrīvošanu no amata Vidzemes priekšpilsētas tiesa marta beigās Dravenieces prasību noraidīja, bet viņa spriedumu pārsūdzēja.

Draveniecei KNAB priekšnieks Streļčenoks pagājušajā gadā piemēroja divus disciplinārsodus - 27.jūnijā viņai par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu tika noteikta mēnešalgas samazināšana, bet 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kuras pagājušajā gadā izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu 2012.gadā. Streļčenoks viņu bija novērtējis ar "E" līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskan ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi. Pārējās divas kritizētās amatpersonas bija bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt