Draudi atņemt autovadītāja tiesības mudina alimentu nemaksātājus atmaksāt parādu valstij

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Uzturlīdzekļu garantijas fondam (UGF) jau vairāk nekā gadu ir ļauts atņemt autovadītāja apliecību alimentu nemaksātājiem. Tomēr tikai tagad pirmie vecāki arī nonākuši līdz reālai iespējai palikt bez vadītāja apliecības.

Fondā atzīst, ka draudi atņemt tiesības strādā un aizvien vairāk parādnieku izvēlas parādu atmaksāt.

UGF administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne par tiesību atņemšanu uzturlīdzekļu nemaksātājiem
00:00 / 00:48
Lejuplādēt
“Piemēram, regresa kārtībā atgūto līdzekļu apmērs joprojām turpina pieaugt. Ja mēs skatāmies pa gadiem: 2016. gadā bija 4,9 miljoni, savukārt, 2017. gadā, kad tā norma stājās spēkā, jau bija 5,5 miljoni,” stāsta UGF administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne.

“Lietās, kur mēs veicam izmaksu administratīvā procesa ietvaros, tur parādniekiem ir iespēja noslēgt vienošanos. Mēs arī redzam, ka parādnieki raksta iesniegumus un izsaka vēlmi vienoties. Tas ir gan ar tiesību zaudēšanu saistīts, gan ar normu, ka no pagājušā gada 1. aprīļa uzturlīdzekļus var saņemt bez tiesas nolēmuma, tas nozīmē, administratīvā procesa ietvaros. Parādniekiem ir iespēja vienoties, kamēr tas nav nodots zvērinātam tiesu izpildītājam,” saka Sparāne.

Tiesību atņemšana līdzās arī nemaksātāju vārdu publicēšanai, ir instruments, kā UGF vēlas mudināt nemaksātājus sākt atmaksāt parādu, kas radies pret valsti - ja kāds no vecākiem nemaksā alimentus, to viņa vietā dara valsts, kura vēlāk no nemaksātāja piedzen izmaksāto summu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti