Panorāma

Krievijas propagandas ietekmē izrāda naidu un agresiju

Panorāma

Panorāma

M. Golubeva neplāno atkāpties no amata

Draud «Rīgas mežu» darbiniekiem par ziedu novākšanu pie pieminekļa Pārdaugavā

Pēc ziedu novākšanas pie Uzvaras parkā esošā pieminekļa "Rīgas mežu" darbinieki saņēmuši draudus ar viņiem fiziski izrēķināties, draudēts arī citiem darbiniekiem Rīgas iestādēs un pat deputātiem. 

Jau kopš 10. maija priekšpusdienas negāciju un draudu plūsma vērsta pret pašvaldības uzņēmumu "Rīgas meži", kura darbinieki, apsaimniekojot Uzvaras parka teritoriju, otrdien no rīta novāca 9. maijā saliktos ziedus. Draudi fiziski izrēķināties ar darbiniekiem tiek izteikti gan e-pastos, gan zvanot uz darbinieku tiešajiem tālruņa numuriem. "Rīgas meži" trešdien noalgojuši papildu apsardzi. Turklāt gan uzņēmums, gan atsevišķi darbinieki vērsušies ar iesniegumiem Valsts policijā, informēja kapitāldaļu turētāja pārstāvis, Rīgas izpilddirektors Jānis Lange.

"Gan mutiski tiek zvanīts un terorizēti darbinieki, gan rakstveidā šāda veida draudi nonāk mūsu darbiniekiem. Mums ir svarīga nulles tolerance, tādēļ aicinām vērsties tiesībsargājošajās institūcijās visos šajos gadījumos," stāstīja Lange.

Ar līdzīgām negācijām pēdējās pāris dienas saskaras arī Rīgas pašvaldības policijas un citu pilsētas iestāžu darbinieki. Pasargāti nav arī domes deputāti. Īpaši agresīvas ziņas saņemot tie krievu tautības deputāti, kuri draudētāju ieskatā nav pietiekami iestājušies par Uzvaras parkā esošo pieminekli.

Valsts policija apstiprināja, ka iesniegums no "Rīgas mežiem" ir saņemts un sākta resoriskā pārbaude.

KONTEKSTS:

Šogad Latvijā 9. maijs bija noteikts par Krievijas agresijas pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu, un tajā bija liegts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, kā arī cilvēkus aicināja neiet pie pieminekļa Uzvaras parkā, tomēr daļa iedzīvotāju to darīja. 10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Ziedu nolicēji tādēļ 10. maijā devās nolikt ziedus vēlreiz. 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti