Panorāma

Latvija un Somija par sankcijām Krievijai

Panorāma

Arī Latvijas Sarkanais krusts grib atgūt īpašumus

Drošības policija veic pārbaudi

DP veic pārbaudi par «Latgales autonomijas» ideju izplatīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Drošības policija (DP) ir informēta par attēliem, kas saistīti ar tā saukto “Latgales autonomijas” ideju izplatīšanu publiskajā telpā, un veic pārbaudi.

 

Sociālajā tīklā „Facebook” ievietoti attēli, kuros uz latgaliešu karoga krieviski uzrakstīts „Latgales tautas republika”. Pievienots arī zīmējums - Latvijas karte ar Latgali citā krāsā. Kā apgalvo rakstītāji, par to jau sen sapņojot daudzi latgalieši. Attēlu pievienojuši komentāru rakstītāji bijušās nacionālboļševiku partijas līdera Vladimira Lindermana profilā pie viņa ziņas, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš nebrauks uz 9.maija svinībām Maskavā.

Drošības policija norāda, ka izmeklē katru šādu gadījumu individuāli. Ideju, kas vērstas uz Latvijas valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, paušana un izplatīšana publiskajā telpā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

Ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā, Drošības policija aicina arī turpmāk informēt par līdzīga rakstura gadījumiem. 

Latgales novadpētnieks Māris Rumaks ir neapmierināts, ka viņa veidotais latgaliešu karogs tiek izmantots šādiem mērķiem. Krāsu salikums karogam izveidots, ņemot vērā Latgales vēsturi, tradīcijas un dabu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti