DP: Terorisma draudu līmenis Latvijā aizvien zems, bet mudina būt uzmanīgiem lidostā, stacijās un autoostās

Terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām paliek zems, par to pēc Briselē notikušās sprādzienu sērijas paziņojusi Latvijas Drošības policija. Tomēr tā rekomendējusi pastiprināt preventīvos drošības pasākumus trīs objektos.

"Drošības policijas rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību paaugstināt terorisma draudu līmeni atsevišķos objektos vai valstī kopumā," norādīts paziņojumā medijiem.

Vienlaikus Drošības policija preventīvos nolūkos sniedz konsultācijas kritiskās infrastruktūras objektu amatpersonām, kuras ir atbildīgas par fiziskās drošības pasākumiem.

Vēlāk drošības iestāde rekomendējusi Starptautiskajai lidostai “Rīga”, VAS “Latvijas dzelzceļš” un a/s “Rīgas starptautiskā autoosta” pastiprināt preventīvos drošības pasākumus. Tur ieteikts  piesaistīt papildu drošības personālu un pastiprināt uzmanību aizdomīgu personu aktivitātēm šajos objektos un to tiešā tuvumā.

Šīm rekomendācijām gan esot preventīvs raksturs, un tās nav saistāmas ar terorisma draudu līmeņa pieaugumu Latvijā. 

Valsts AS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" pārstāve Sarmīte Rinmane Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" norādīja, ka drošības iestādes ir rosinājušas ieviest lidostā preventīvos pasākumus, taču tie jau ir ieviesti un tos pasažieri nejutīs.

Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka uzbrukumus ir īstenojuši teroristi, kas vēlreiz apliecina, ka terorisms šobrīd ir viens no galvenajiem draudiem Eiropas drošībai, norāda Drošības policija, kas uztur nepārtrauktus kontaktus ar citu Eiropas valstu partneru dienestiem. 

Jau ziņots, ka otrdienas, 22.marta, rītā pa diviem sprādzieniem nogranda Briseles lielākajā, Zaventemas starptautiskajā lidostā un Briseles metro, laupot desmitiem cilvēku dzīvības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti