DP: «Sputnik» atvēršana latviešu valodā - apliecinājums Krievijas centieniem izplatīt propagandu

Krievijas propagandas medija "Sputnik" versijas latviešu valodā atvēršana vēlreiz apliecina Krievijas centienus izplatīt Latvijas informatīvajā telpā sev vēlamus propagandas vēstījumus, skaidroja DP preses sekretāre Līga Pētersone.

Ņemot vērā, ka "Sputnik" ir Krievijas informācijas aģentūras "Rossija segodņa" projekts un šo aģentūru vada Dmitrijs Kiseļovs, kurš ir iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā, DP "Sputnik" portāla atvēršanu latviešu valodā vērtē negatīvi, uzsvēra Pētersone.

DP atzīmē, ka spēkā esošajā Krievijas Ārpolitikas koncepcijā norādīts, ka Krievija izstrādās savus informatīvās ietekmes instrumentus, lai veidotu Krievijas politikai simpatizējošu sabiedrisko domu ārvalstīs. Dokumentā norādīts, ka mērķi plānots sasniegt, stiprinot Krievijas masu mediju lomu starptautiskajā informatīvajā vidē.

Savukārt 2015.gada 3.novembrī Krievijas Vispasaules tautiešu kongresā tika paziņots, ka Krievija turpmāk aktīvāk atbalstīs krievu valodā iznākošos un raidošos masu informācijas līdzekļus ārvalstīs, norādīja DP.

DP aicina rūpīgi izvērtēt dažādos interneta portālos publicēto informāciju.

Jau vēstīts, ka Latvija darbu uzsākušas Krievijas oficiālās informācijas rupora "Sputnik" interneta vietnes latviešu un krievu valodā.

"Sputnik" Preses dienesta paziņojumā norādīts, ka šis interneta resurss runāšot par to, "par ko citi klusē". "Sputnik" Preses dienesta paziņojumā bija teikts arī, ka interneta vietnes saturu veidos "profesionāla žurnālistu un redaktoru komanda"."Sputnik" gan šobrīd neatklāj Latvijā strādājošo darbinieku vārdus un kopējo skaitu, bet neslēpj, ka portāla redaktori tā darbu organizēs no Maskavas.

Austrumeiropas politikas centra vadītājs Andis Kudors iepriekš skaidroja, ka "Sputnik" versija latviešu valodā ir daļa no propagandas kara pret Rietumiem un Baltiju. Viņš pieļāva, ka auditorija varētu būt cilvēki, kuri ir nemierā ar visu valstī notiekošo - citiem vārdiem, protesta auditorija. Taču liels lasītāju pieplūdums diez vai būs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti