DP apmierināta ar pretterorisma mācībām tirdzniecības centrā «Mols»

Atbildīgie dienesti ir gatavi teroristu uzbrukumam, secinājusi Drošības policija pēc pagājušajā naktī notikušajām pretterorisma mācībām “Hermejs”.

Aptuveni 300 mācību dalībnieki no Valsts policijas speciālo uzdevumu vienības, robežsardzes, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citiem dienestiem septiņu stundu garumā izspēlēja teroristu iebrukumu tirdzniecības centrā “Mols.  

Pēc mācību scenārija, īsi pirms veikala slēgšanas tā telpās noticis sprādziens un iebrukuši ar šaujamieročiem bruņoti teroristi. Uzbrucēju ķīlnieku lomā iejutās Valsts policijas koledžas kadeti, bet teroristu sagūstīšanā ārpus tirdzniecības centra tika iesaistīts arī Valsts robežsardzes helikopters.

“Viss beidzās ar prokuratūras iesaisti, kriminālprocess, pierādījumu nostiprināšana uz vietas, kas bija nepieciešams. Tas viss tiks analizēts rūpīgi, virzot jautājumus, kas jāpilnveido nākamajās mācībās. Tādas lielas mācības mēs plānojam ik pēc gada, zinot, ka teroristi izvēlas dažādākos uzbrukumu veidus; ir jāiet līdzi, un labākais ir tas, ka mums ir iespēja pārņemt to traģisko pieredzi, gatavoties pašiem, lai mēs nebūtu apjukuši jebkurā situācijā,” uzsvēra iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Pēc iekšlietu ministra teiktā, atbildīgajiem dienestiem ir izdevies viss plānotais, bet tiks izdarīti arī secinājumi, lai rīcības mehānismus pilnveidotu. Līdzīgas mācības plānots rīkot ik gadu, pielāgojot tās aktuālajām terorisma draudu tendencēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti