Panorāma

Ukrainā cīnās ar dzimtenes nodevējiem

Panorāma

Panorāma

“Doždj” sāk raidīt no Latvijas

«Doždj» redaktors: Ar restartu gribam pateikt pasaulei, ka karš Ukrainā ir jāaptur

"Ar šo restartu mēs gribam pateikt pasaulei, ka karš Ukrainā ir jāaptur, ka cilvēkiem vairs nav jāmirst," tā par Krievijas neatkarīgā televīzijas kanāla "Doždj" atdzimšanu saka tā galvenais redaktors Tihons Dzjadko. Pagaidām "Doždj" ziņu izlaidumi būs pieejami sociālajā tīklā "YouTube", bet pakāpeniski televīzija atdzims arī lineārajā apraidē.

Vienlaikus ar uzbrukumu Ukrainai Putina režīms raidīja nāvējošu triecienu pēdējiem neatkarīgajiem plašsaziņas līdzekļiem Krievijā. Vismaz tā izskatījās šogad martā. Tā sākumā kanāla vadība pieņēma lēmumu uz laiku pārtraukt darbību represīvo likumu dēļ, kas, sākoties karam Ukrainā, pieņemti Krievijā.

Taču pēc četru mēnešu klusuma televīzija ir atdzimusi. Kanāla un vairāku tā darbinieku jaunā mājvieta ir Rīga, Amsterdama, Parīze un Tbilisi. Pagaidām ziņu izlaidumi būs tikai internetā.  

"Mēs vakar jokojām, ka tas ir gluži kā 1. septembrī. Visi satiekas skolā, ir ļoti apmierināti, labā garastāvoklī. Pirmais ēters un ārkārtīgi daudz pozitīvu atsauksmju. Forši. Taču pēc pirmā septembra nāk otrais. Un jau ir nevis divas mācību stundas, bet sešas. Pēc tam eksāmeni un viss pārējais. Bet es esmu ļoti priecīgs.

Saprotu, ka būs ļoti grūts ikdienas darbs, taču mēs pēc tā ilgojāmies," sacīja Dzjadko.

Pakāpeniski televīzija audzēs raidījumu klāstu. Ziņu izlaidumiem nāks klāt interviju un diskusiju raidījumi, autorprogrammas un citi formāti. Bet tuvāk rudens vidum plānota kanāla atdzimšana arī lineārajā apraidē.

"Ar šo restartu mēs gribam pateikt pasaulei, ka karš Ukrainā ir jāaptur, ka cilvēkiem vairs nav jāmirst, ka Krievijai no iznīcības un degradācijas ceļa ir jātiek atpakaļ uz normālas attīstības ceļa. Un neatkarīgas informācijas izplatīšana ir viena no iespējām, lai tas notiktu," pārliecināts medija galvenais redaktors.

Līdzās Dzjadko, viņa kolēģei un sievai Jekaterinai Kotrikadzei, uz Rīgu pārvākušies daudzi citi telekanāla darbinieki. Atspoguļot notikumus Krievijā, neesot uz vietas, ir grūti, taču "Doždj" žurnālisti ir pieraduši pie grūtībām. 

"Es sāku strādāt "Doždj" 2019. gada vasarā, kad vēl studēju universitātē Žurnālistikas fakultātē. Man tur nestāstīja, kā ir jāsarunājas ar ārvalstu aģentiem, nesaņemt ārvalstu finansējumu un kas jādara, ja tevi ir atzinuši par nevēlamu organizāciju. Par tādām lietam tur nemāca. Tāpēc savas karjeras laikā es nepieredzēju to brīdi, kad viss bija viegli un bez šķēršļiem," stāstīja "Doždj" žurnāliste Valērija Ratņikova.

Telekanāls "Doždj" ir nodibinājis uzņēmumu Latvijā. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome tam ir izsniegusi apraides atļauju.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt