«Doždj» pārsūdzēs NEPLP lēmumu atņemt medijam apraides atļauju

Krievijas neatkarīgā programma "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") pārsūdzēs Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu atņemt medijam apraides atļauju.

"Doždj" galvenais redaktors Tihons Dzjadko pastāstīja, ka NEPLP lēmums tiks pārsūdzēts, taču plašāku informāciju par šo varēšot sniegt vēlāk.

Medijs jau ir iesaistījies vienā tiesvedībā, tiesā apstrīdot NEPLP piešķirto sodu par latviešu valodas celiņa nenodrošināšanu.

Tikmēr šonedēļ ir samaksāts 10 000 eiro sods, ko NEPLP kanālam bija piemērojis par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par "mūsu armiju", pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

KONTEKSTS:

NEPLP 2022. gada nogalē nolēma anulēt apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Lēmums stājas spēkā naktī uz ceturtdienu, 8. decembri, kad "TV Rain" bija jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūdza uzlikt ģeobloku "TV Rain" kanālam "YouTube" platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā.

Latvijas Žurnālistu asociācija izteica nožēlu par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem. Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" paziņoja, ka Krievijas neatkarīgās TV programmas cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums.

Tāpat zināms, ka pēc "Doždj" apraides licences zaudēšanas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde lēmusi neanulēt nodarbinātības vīzas "Doždj" darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti