Dienas ziņas

Kandavā pirmoreiz «»Zaķu festivāls«»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Domstarpības starp Preiļu slimnīcas valdi un īpašniekiem

Domstarpības starp Preiļu slimnīcas valdi un īpašniekiem

Preiļu slimnīcai pēdējo trīs gadu laikā izdevies izkļūt no iepriekšējiem parādiem, sakārtot telpas un saglabāt slimnīcā dzemdību nodaļu, uzņēmuma apgrozījumu palielinot līdz trīs miljoniem eiro. Tomēr kapitāldaļu turētājiem – Preiļu novada domei un SIA “Centrālā laboratorija” – ir iebildumi par vairākām pērnā gada budžetā iekļautajām pozīcijām. Tāpat slimnīcas valde nav saskaņojusi ar īpašniekiem slimnīcas filiāles izveidi Varakļānos. Šos un citus jautājumus bija iecerēts risināt kopīgā sanāksmē, taču domstarpību dēļ tā atlikta uz vēlāku laiku.

Preiļu slimnīcas konferenču zālē ārsti, iedzīvotāji un deputāti piedalījās slimnīcas valdes un kapitāldaļu turētāju sanāksmē. Tajā tika skatīti četri jautājumi - tostarp: iekļaut komercreģistrā slimnīcas rehabilitācijas nodaļas filiāli Varakļānos un apstiprināt pērnā gada budžeta pārskatu. Viens no īpašniekiem – Centrālās laboratorijas pilnvarotā persona Ainārs Andrups – atgādināja, ka uzņēmums un līdz ar to arī sanāksme nav publiska un aicināja klātesošos telpas atstāt.

Tomēr, nespējot vienoties par turpmāko sanāksmes gaitu, konferenču zāli pameta arī kapitāldaļu turētāji. Konflikts starp valdi un īpašniekiem ilgst jau pāris mēnešus, un valde uzskata, ka tā pamatā ir politiska rakstura domstarpības. Iedzīvotāji un medicīnas darbinieki uz sanāksmi devās, jo bažījās, ka valde, kas trīs gadu laikā dzēsusi vairāk nekā 195 000 eiro zaudējumus un veikusi virkni pasākumu telpu un aprīkojuma sakārtošanā, kā arī darbinieku izglītošanā, tiks atlaista.

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda norādīja: "Mēs varam pēc katras sarunas kaut ko baumot, un ir tā, ka katrs kaut kā to sarunu, situāciju interpretē pa savam. Pēc gada pārskata iesniegšanas praktiski ir tā, ka slimnīcas apgrozījums ir palielinājies pēc neto apgrozījuma un savukārt peļņa ir krietni samazinājusies".

Patlaban Preiļu slimnīcas apgrozījums ir trīs miljoni eiro. Peļņa pērnajā gadā bija vairāk nekā 24 000 eiro, kas ir par 20 000 mazāk nekā 2017. gadā. Pašvaldība, kam pieder 75% slimnīcas kapitāldaļu, saņemot finanšu pārskatu, veica vairākus oficiālus pieprasījumus par budžeta pozīciju, piemēram, darbinieku ilgtspējas pasākumu nodrošināšanu, detalizētāku atšifrējumu.

Kapitāldaļu turētājus neapmierina arī tas, ka pērnā gada nogalē filiāles izveide Varakļānos netika ar viņiem saskaņota. Nākamā abu pušu tikšanās paredzēta 7. maijā, valde izteikusi priekšlikumu tomēr ļaut tajā piedalīties arī slimnīcas darbiniekiem un Preiļu novada domes deputātiem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti