Domnieki par Rīgas pils laukuma liepu ciršanu lems pēc koku apskates

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija sēdē pirmdien, 11.maijā, vēl nepieņēma lēmumu par ieceri rekonstrukcijas gaitā nocirst desmit liepas Pils laukumā iepretim atjaunotajai Rīgas pilij. 

Koki tur stādīti 1904. gadā un nav kopti, norāda Pils laukuma rekonstrukcijas projekta autori. Par mazvērtīgām atzītas liepas dažādās laukuma vietās, nevis alejā paralēli Vanšu tiltam, kā iepriekš ticis rādīts medijos.

Ainavu arhitekte Helēna Gūtmane norāda, ka izņemt plānots atsevišķas liepas to veselības un augšanas stāvokļa dēļ, kā arī ar mērķi uzlabot drošības prasības pie pils, paša laukuma izmantošanas ērtību un vēsturisko veidolu.

Sabiedriskajā apspriedē vairāk nekā 50 rīdzinieku iebilduši pret koku nozāģēšanu. Komisija par to lems ceturtdien pēc koku apskates.

 Ja tā lems arī domnieki, ainavu arhitekte Helēna Gūtmane sola koriģēt projektu.

ainavu arhitekte Helēna Gūtmane: Par liepām Rīgas pils laukumā


  Viņa skaidroja, ka nav plānots izņemt daudz koku, liela daļa koku laukumā jau  izņemta pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad pilī ienāca Latvijas prezidenti, tad nocirsta aleja pils priekšā.  

  Kokiem, kurus projekta autori lūdza izņemt, “tiks veidoti visi apstākļi, lai tie izdzīvotu; vai tie izdzīvos, mēs negalvojam”, pastāstīja Gūtmane. 

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti