Ārpus Rīgas

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere par situāciju piensaimniecībā

Ārpus Rīgas

Domājot par nākotni, Amatas novada Skujene kļūst par viedo ciemu

Dome Daugavpils slimnīcai piešķir 670 000 eiro, daļu izmaksās prēmijās

Dome Daugavpils slimnīcai piešķir 670 000 eiro, daļu izmaksās prēmijās

Daugavpils pilsētas domes deputāti ar balsu vairākumu atbalstījuši 670 000 eiro piešķiršanu Daugavpils reģionālajai slimnīcai. No šiem līdzekļiem 370 000 eiro plānots izmantot ārstniecības iestādes darbinieku prēmēšanai. Līdzīgas prēmijas līdz šim izmaksātas arī pārējo pašvaldības kapitālsabiedrību darbiniekiem. Pārējie 300 000 eiro tiks novirzīti slimnīcas darbības nodrošināšanai.

Daugavpils reģionālā slimnīca ir lielākā veselības aprūpes iestāde ārpus Rīgas, kas sniedz neatliekamo diennakts un ambulatoro medicīnisko palīdzību pārsvarā Latgales reģiona iedzīvotājiem. Pēdējos gados slimnīca strādājusi ar iespaidīgiem zaudējumiem. Pērn šī summa pārsniegusi vienu miljonu eiro. Galvenais zaudējumu cēlonis ir pārstrāde - milzīgais darbu apjoms. Pēdējos gados slimnīcā pacientu bijis daudz vairāk, nekā ieplānots budžetā. Daugavpils pašvaldībā pieņemts lēmums slimnīcai piešķirt 670 tūkstošus eiro, skaidro domes deputāts Andrejs Elksniņš:

"Ir jākonstatē, ka Daugavpils reģionālās slimnīcas parādi, krājoties pa iepriekšējiem gadiem, ir sasnieguši 1,5 miljonus eiro. Pēdējā gada laikā valdošie politiķi no valdības bija solījuši daļēji segt slimnīcas zaudējumus, piešķirot šim mērķim vismaz 500 000 eiro. Vēlēšanas pagāja; kā ierasts - Rīgas politiķi pazuda un nepieciešamo finansējumu slimnīca nesaņēma. Pie tam finansējuma iztrūkums slimnīcā ir tik liels, ka liedza izmaksāt darbiniekiem papildu atalgojumu saistībā ar Latvijas simtgadi."

370 tūkstoši eiro paredzēti prēmiju izmaksai slimnīcas darbiniekiem - līdzīgi kā citiem pašvaldības un pašvaldības uzņēmumu darbiniekiem. Vēl 300 tūkstoši eiro paredzēti slimnīcas zaudējumu segšanai. Papildu finansējums rasts no šogad nerealizētiem projektiem, turpina Elksniņš:

"Vairāk nekā 400 000 eiro nāk no [atvēlētā] pieminekļa Latvijas simtgadei, kurš šogad netika uzcelts. 170 000 eiro nāk no neizlietotiem līdzekļiem no Komunālās saimniecības pārvaldes, kuri bija domāti Kultūras pils sporta zāles renovācijai. Vēl aptuveni 90 000 eiro nāk no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem."

Ne visi domes deputāti atbalstīja papildu finansējuma piešķiršanu Daugavpils slimnīcai. Domes priekšsēdētāja vietnieks Igors Prelatovs, kas pagaidām pilda arī domes vadītāja funkcijas, balsojumā nepiedalījās.

"Kā jau iepriekš izteicos, man negribētos piedalīties spēlēs ar politisku kontekstu. Kā ne-deputāts es šo pasākumu varbūt arī atbalstu. Šo naudas summu varējām novirzīt arī citiem pasākumiem, kuri varbūt būtu īstenojami primāri. Ir cilvēki, kam šāda palīdzība būtu bijusi vairāk nepieciešama. Tas nenozīmē, ka es neatbalstu prēmijas piešķiršanu mediķiem. Vieni piedāvāja 500 000 eiro, otri - 670 000 eiro. Mēs varējām piedāvāt miljonu vai divus miljonu eiro. Neuzskatu, ka tā bija pareiza rīcība, tāpēc arī nepiedalījis balsojumā. Ja šī izmaksa būtu tieši no slimnīcas līdzekļiem vai arī ja prēmiju apmaksā līdzvērtīgi būtu piedalījušies arī pārējie slimnīcas dibinātāji - Daugavpils novada dome, Ilūkstes novada dome un Rīgas Stradiņa universitāte, es šāda lēmuma pieņemšanu noteikti atbalstītu," klāsta Prelatovs.

Atbildot uz jautājumu, kāda šobrīd ir finansiālā situācija Daugavpils slimnīcā, medicīnas iestādes vadītājs Reinis Joksts norāda:

"Šogad mums ir izveidojusies laba sadarbība ar Nacionālo veselības dienestu. Šis gads ir viens no pirmajiem, kad slimnīcai ir arī atbilstošs stacionāro pakalpojumu finansējums. Tādēļ es domāju, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem šis gads ir labs. Šogad Daugavpils reģionālās slimnīcas budžeta plāns ir 30,3 miljoni eiro, pagājušajā gadā šis skaitlis bija 25,8 miljoni eiro."

Tikmēr Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga Latvijas Radio skaidroja, ka šogad Daugavpils Reģionālā slimnīca ir saņēmusi papildu finansējumu:

"Oktobra sākumā slimnīcas stacionāro pakalpojumu nodrošināšanai papildus tika piešķirti vairāk nekā 316 000 eiro, ko veido vairāk nekā 77 000 eiro staru terapijas un ķīmijterapijas pakalpojumiem stacionārā un 238 000 eiro plānveida īslaicīgās ķirurģijas pakalpojumiem. Vēlāk, novembra sākumā, vēl papildu stacionārajiem pakalpojumiem tika piešķirti 24 000 eiro un arī tie tika novirzīti staru terapijai un hronisko pacienu aprūpei. Vienlaikus papildu līdzekļi tika piešķirti arī ambulatorajiem pakalpojumiem, kas ir vairāk nekā desmit tūkstoši eiro. Lielākais finansējums ir doplerogrāfijas izmeklējumiem, sirds asinsvadu funkcionālajiem izmeklējumiem un arī acu ārstu ambulatorajām konsultācijām."

Kopsummā Daugavpils reģionālajai slimnīcai no Nacionālā veselības dienesta un Daugavpils domes novirzīti papildu līdzekļi vairāk miljona eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti