Dome apstiprina Valmieras novada jauno ģerboni

Valmieras novada pašvaldības domes deputāti 24. augustā apstiprināja Valmieras novada jaunā ģerboņa projektu, nododot to tālākai virzīšanai uz reģistrāciju Kultūras ministrijā. Valmieras novada ģerbonī redzams zelta laukā zaļš ozols uz pakalna un simbolisks ūdens motīvs, informēja domē.

Ņemot vērā iedzīvotāju aptaujas rezultātus par Valmieras novada iedzīvotājus un teritoriju vienojošajām vērtībām un to simboliem, vēsturiskās novada teritorijas heraldikas izpēti un konsultējoties ar Valsts heraldikas komisiju (VHK), Valmieras novada ģerbonis izstrādāts, par pamatu ņemot vēsturisko Valmieras apriņķa ģerboni. Līdz ar to Valmieras novads stiprina simbolus, kas Valmieras novada teritoriju, iedzīvotāju tradīcijas un vērtības simbolizējuši jau vēsturiski, tādējādi saglabājot pēctecību, ilgmūžību un stabilitāti, norādīja domē.

Tajā pašā laikā Valmieras ģerbonim piemīt aktualitāte un tas simbolizē iedzīvotāju aptaujā biežāk minētās Valmieras novada vērtības – latviskums, daba, attīstība un izaugsme, stabilitāte un radošums. 

“Heraldikā viena no būtiskām vērtībām ir tieši tradīciju stiprināšana, tādēļ lēmums par senās simbolikas attīstību jaunā Valmieras novada ģerbonī ir ļoti atbalstāms. Kopīgā darbā mums izdevies arī saglabāt ģerboņa lakonismu, esošajos simbolos ietverot ļoti daudz novada iedzīvotājiem būtisku vērtību un lokālpatriotiskas sajūtas, bet izvairoties no ģerboņa sadrumstalošanas,” norādīja heraldikas māksliniece un Valmieras novada ģerboņa autore Ilze Lībiete.

Valmieras novada ģerbonī attēlots Latvijas nacionālais koks – ozols, kas simbolizē latviskumu, pamatīgumu, stabilitāti, spēku, kā arī cildina dabas mīlestību, pēctecību un tradīcijas, norādīja domē. Tā kā teritorijas ziņā Valmieras novads ir nedaudz atšķirīgs no bijušā Valmieras apriņķa un rajona, arī ģerbonī redzamajam ozolam ir atšķirīga – kuplāka – lapotne. Pakalns ģerbonī simboliski norāda uz novada tiekšanos uz izaugsmi un attīstību, savukārt sudraba viļņotais elements pakalna piekājē simbolizē ūdeni un tā klātesamību novadā, atzīmēja domē. Ūdens, ko heraldikā apzīmē ar sudraba krāsu, simbolizē dzīvību un dinamiku. 

“Savukārt zelts heraldikā simbolizē augstākos sasniegumus un vērtību, ko mēs piešķiram mūsu tradīcijām, videi un iedzīvotājiem, kuri visi kopā veido novada nākotni, tādēļ ģerbonim izvēlēts zelta fons,” norādīja pašvaldībā.

Ģerboņa izstrādi veica pieredzējuši heraldikas mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs.

Pēc ģerboņa projekta apstiprināšanas Valmieras novada domē tas tiks iesniegts reģistrēšanai Kultūras ministrijā, lai saņemtu Valsts heraldikas komisijas atzinumu un kļūtu par oficiālu Valmieras novada simbolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti