Panorāma

Panorāma

Panorāma

M. Skujiņu jau iztaujā arī lauksaimnieki

Vai «Saskaņas» premjera kandidāts būs Vjačeslavs Dombrovskis?

Dombrovskis: Iemesls stagnācijai ir ilgstoša «Saskaņas» izslēgšana no politikas

Īstais iemesls Latvijas stagnācijai ir ilgstoša "Saskaņas" izslēgšana no politiskā procesa, skaidrojot pievienošanos "Saskaņai", saka Vjačeslavs Dombrovskis.

Vaicāts, kā viņš partijā iekļausies pēc uzskatiem, Dombrovskis atzīst, ka iepriekš vairāk fokusējies uz tirgus ekonomiku un to, kā pelnīt, tomēr pēc pārliecības viņš esot ļoti tuvs sociāldemokrātiem.

"Tā ir atbilde uz jautājumu, kā mēs varam savienot tirgus ekonomiku, kapitālismu ar, ja varam tā raksturot, sociāli atbildīgu politiku,

kurā mēs neaizmirstam arī par tiem cilvēkiem, kuri vai nu subjektīvu, vai arī objektīvu iemeslu dēļ paliek aiz borta," skaidro Dombrovskis.

Publiski gan viņš iepriekš klajā nācis arī ar sociāldemokrātam netipiskiem uzskatiem. Piemēram, ekonomiskās krīzes laikā viņš veltīja kritiku Satversmes tiesas spriedumam par pensijām. Tā lēma, ka valdības lēmums samazināt pensijas par 10% nav likumīgs. Dombrovskis tolaik teica: "Es domāju par tiem, kuriem šī sprieduma rezultātā būs jāmaksā augstāki nodokļi, jāzaudē daļa algas vai savs darbs. Vai viņi domātu, ka tas ir taisnīgi?"

Politologs Juris Rozenvalds komentē, ka šis ir viens no soļiem "Saskaņas" vēlmē sevi parādīt kā pieņemamus arī latviešu acīs. 

"Ir acīmredzama "Saskaņas" kustība, par ko viņi ir ar dažiem procentpunktiem samaksājuši, bet tomēr tā ir pamatota virzība, ka viņi grib aizvien vairāk izskatītie latviešu elektorāta acīs pieņemami. Dombrovskis nav tik populārs kā [Nils] Ušakovs krievvalodīgo vidū,

bet viņš ir ļoti labs kandidāts, kas būtu pieņemams gan krievvalodīgai publikai, gan arī latviešiem," saka Rozenvalds,

piebilstot, ka partijas maiņa ir normāls pirmsvēlēšanu process.

Partijas domes lēmums, vai Dombrovskis kļūs par "Saskaņas" premjera kandidātu, gaidāms jūnija vidū.

KONTEKSTS:

Pirmoreiz Vjačeslavu Dombrovski kā politiķi sabiedrība sāka iepazīt 2011.gadā. Saeimā viņu ievēlēja no Zatlera Reformu partijas, kas pretendēja uz oligarhu ietekmes mazināšanu. Pēc diviem gadiem viņš arī kļuva par izglītības un zinātnes ministru. Amatu viņš zaudēja, toreizējam premjeram Valdim Dombrovskim demisionējot pēc Zolitūdes traģēdijas. Tomēr jau nākamajā valdībā viņš atgriezās kā ekonomikas ministrs. Tam pa vidu izjuka Reformu partija, daļēji saplūstot ar "Vienotību", no kuras saraksta viņš startēja 12.Saeimas vēlēšanās. Pēc dažiem mēnešiem mandātu viņš tomēr nolika.

Kopš tā laika viņš vadīja domnīcu "Certus", kas saistīta ar "ABLV Bank". Tagad, kad to gaida likvidācija, Dombrovskis atkal atradis ceļu politikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti