Dombrovskis atlaidis Jaunzemi-Grendi; NA galīgo lēmumu par dalību valdībā pieņems trešdien

Premjers Valdis Dombrovskis („Vienotība”) oficiāli no kultūras ministres amata ir atlaidis Žanetu Jaunzemi-Grendi, Latvijas Radio informēja premjera pārstāvis Mārtiņš Panke.

Rīkojumā par Jaunzemes-Grendes atlaišanu teikts, ka Jaunzeme-Grende atlaista pirmdien. Savukārt kultūras ministra pienākumus sākot ar otrdienu sāks pildīt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

Tikmēr Nacionālā apvienība lemšanu par turpmāko rīcību ir atlikusi uz trešdienu, jo vispirms vēlas apspriesties ar kultūras nozari. NA tiksies ar "Kultūras aliansi" pirmdien, tomēr galīgo lēmumu pieņems trešdien, kad apvienībā notiks Saeimas frakcijas sēde, kā arī pašas politiskās partijas valdes sēde.

Vēstīts, ka Dombrovskis piektdien pieprasīja Jaunzemes-Grendes atkāpšanos. Viņš bija neapmierināts ar ministres lēmumu no darba atlaist Latvijas Nacionālās operas direktoru Andreju Žagaru. Šis solis izraisīja runas par valdības stabilitāti. NA lēmumu par to, vai turpināt darbu valdībā, iepriekš solīja pieņemt pirmdienas vakarā. Vēl piektdien Jaunzeme-Grende un NA izteica cerību, ka Dombrovskis pārdomās un atstās Jaunzemi-Grendi amatā.

1 komentārs
Kaija
Jā, Žagars ir iemesls un Dombrovskim nāksies pirkstus kost nost par šo lēmumu, kad noskaidrosies patiesā Žagara seja un darbība operā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti