Dombrava: Vajadzētu nodrošināt iespēju ienākuma nodokli maksāt divās pilsētās

Deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) vēlas mainīt deklarētās dzīvesvietas sistēmu, ņemot vērā to, ka notiek centralizācija ap Rīgu.

Intervijā Latvijas Radio viņš stāstīja, ka cilvēkiem, kuri dzīvo un strādā divās dažādās pilsētās, savu iedzīvotāja ienākuma nodokli vajadzētu maksāt abās. Piemēram, ja cilvēks dodas strādāt uz Rīgu no kādas citas pilsētas, daļu nodokļa viņam vajadzētu maksāt Rīgā, bet daļu tur, kur viņš dzīvo. "Citādi ir absurda situācija, ka vai nu vienai, vai otrai atņem," norādīja deputāts.

"Līdz ar e-adreses izveidi, šis varētu būt virziens. Fundamentāli sistēmu mainīt būs grūti, bet tas būtu jāizdara. Ja neveidojam diskusiju, tad iedzīvotāju pārpirkšanas turpināsies. Tā nav pareiza politika, nav vērsta uz attīstību," stāstīja Dombrava.

Šo ideju viņš izklāstīja saistībā ar ieceri noteikt Rīgas pašvaldībai pienākumu nodrošināt visiem Latvijas iedzīvotājiem vienlīdzīgus pakalpojumus neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas. Par šo jautājumu jau šodien lems Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti