Rīta Panorāma

Dūla - palīgs un atbalsts māmiņām

Rīta Panorāma

Latvijā radīta jauna, unikāla taure - subkontrabastrompete

Intervija ar Saeimas deputātu Jāni Dombravu

Dombrava: Uzturēšanās atļauju sliekšņa mazināšana var apdraudēt koalīcijas stabilitāti

Nacionālā apvienība (NA) centīsies apturēt ieceri par termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanai nepieciešamo nekustamo īpašumu vērtības sliekšņa mazināšanu. Pretējā gadījumā tas var apdraudēt koalīcijas stabilitāti, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA).

Dombrava solīja, ka NA šo grozījumu virzīšanu torpedēs. Bet, ja neizdosies apturēt piedāvātās izmaiņas, tas var arī apdraudēt koalīcijas stabilitāti.

Viņš norādīja gan uz Drošības policijas, gan Aizsardzības ministrijas signāliem, ka termiņuzturēšanās atļauju programma radot draudus drošībai. Neraugoties uz krīzi Ukrainā, aizvien Latvijā esot iespēja iekļūt ikvienam, arī ar Krievijas specdienestiem saistītam. Deputāts arī atzina problēmas ar informācijas pārbaudi par atļauju saņēmējiem.

Jau ziņots, ka pērn septembrī Saeima noraidīja Nacionālās apvienības (NA) priekšlikumu liegt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Savukārt februārī ziņots par pētījumu, kurā secināts, ka Latvija aizvien ir iecienīts naudas atmazgātāju mērķis. Tajā īpaša uzmanība pievērsta briesmām, ko slēpj termiņuzturēšanas atļauju izdošana. 

Tāpat ar pētījumu klajā nāca pētnieciskās žurnālistikas centra „Re:Baltica”, secinot - Latvijas termiņuzturēšanās atļauju programmā nav īsta pamatojuma tam, kāpēc tai būtu jāstrādā tikai nekustamā īpašuma un būvniecības sektoru interesēs.

Tikmēr vairāki Saeimas deputāti šogad rosina mainīt nekustamā īpašuma vērtību, par kuru piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā. Pašlaik likumā noteikts, ka atļaujas pieprasīšanai ārzemniekam jāiegādājas nekustamais īpašums, kura vērtība nav mazāka par 250 000 eiro. Parlamentārietis Inesis Boķis ("Vienotība") rosina noteikt, ka uzturēšanās atļauju var piešķirt cilvēkam, kuram Rīgā vai Jūrmalā pieder viens vai ne vairāk par trīs īpašumiem, kuru kopējā vērtība nav mazāka par 180 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti