Dombrava un Dzintara izteikumus vērtēs Saeimas komisijās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētāja Raivja Dzintara rīcību un izteikumus trešdien iecerējušas vērtēt pat divas Saeimas komisijas. Komisijai būs jāskata arī Jāņa Dombravas rīcība 16.martā.

 

 

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija skatīs Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietas par Raivja Dzintara un viņa frakcijas kolēģa Jāņa Dombravas rīcību 16.martā. Tās uzsāktas pēc „Saskaņas centra” (SC) deputāta Nikolaja Kabanova ierosinājuma. Savukārt Sabiedrības saliedētības komisija skatīs „saskaņiešu” deputātes Irinas Cvetkovas lūgumu izvērtēt Dzintara izteikumus par 9.maiju.

Uz Saeimas Ētikas komisijas sēdi ir uzaicināti gan Dzintars un Dombrava, gan iesniedzējs Kabanovs. Viņš uzskata, ka NA pārstāvji, leģionāru piemiņas pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa mēģinot piekļūt pie „Apvienības par nacismu” skaļruņiem, pārkāpuši vairākus deputātu ētikas kodeksa pantus.

Kabanova ieskatā, Dombrava un Dzintars mēģinājuši graut sabiedrisko kārtību un konfrontēt ar citiem pasākuma dalībniekiem, kuru aktivitātes bijušas saskaņotas. Savukārt kādam policistam Dombravas teiktais: „Atkāpies vai nestrādāsi!” uztverams kā draudi ļaunprātīgi izmantot savas dienesta pilnvaras.

Gan Dombrava, gan Dzintars publiski jau ir atvainojušies policistiem par asajiem vārdiem.

Mazliet vēlāk otrdien Sabiedrības saliedētības komisija skatīs Cvetkovas iesniegumu par Dzintara izteikumiem intervijā „Neatkarīgajai Rīta Avīzei”. Tajā deputāts klāstījis - 9.maijs ik gadu atgādinot, ka Latvijā dzīvojot milzīgs skaits valsts ienaidnieku, kuri pirmajā izdevīgajā mirklī to nodošot. Cvetkova uzskata, ka tas ir pretrunā Sabiedrības saliedētības komisijas publiskajam aicinājumam politiķiem neizmantot piemiņas dienas neiecietīgiem uzsaukumiem. Tāpēc komisijai būtu jālūdz Dzintaram atvainoties, tā pierādot, ka aicinājums politiķiem būt tolerantiem neesot bijis vien tukši vārdi, uzsver Cvetkova.

Iepriekš vēstīts, ka Drošības policija ir atteikusies sākt kriminālprocesu saistībā ar šiem Dzintara izteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti