Dokumentu viltošanas lieta pret deputātu Bondaru nonāk tiesā

1. jūlijā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu 13. Saeimas deputāta Mārtiņa Bondara (“Attīstībai/Par!”) un viņa sievas apsūdzībā par personu grupā veikta dokumenta viltošanu un tā izmantošanu, radot būtisku kaitējumu.

Prokuratūra paziņojumā medijiem norādīja, ka apsūdzētās personas 2017. gadā kopā ar zvērinātu notāri vienojās, ka viltos dokumentu, kas atbilstoši Civillikumam Bondara sievai piešķirs tiesības uz minēto nekustamo īpašumu kā laulātās atsevišķo mantu.

Tas esot darīts mantkārīgā nolūkā, lai nepieļautu, ka tiek apķīlāts abu laulāto kopmantā esošais nekustamais īpašums, kā arī, lai izvairītos no zaudējumu piedziņas kādā civillietā. Apsūdzētie esot apzinājušies, ka viltotā dokumenta saturs neatbilst patiesībai un parakstīts ar atpakaļejošu datumu.

Šādu darbību rezultātā pret laulāto kopmantu netika vērsta piedziņa. Tas minētajā civillietā aizskāra prasītāja aizsargātās intereses, jo liedza viņam izmantot ķīlas tiesību piedziņas vēršanai pret konkrēto mantu un atgūt zaudējumus vairāk nekā 48 000 eiro apmērā.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Maija beigās Ģenerālprokuratūra lūdza Saeimu izdot kriminālvajāšanai deputātu Mārtiņu Bondaru (“Attīstībai/Par!”), un dažas dienas vēlāk parlaments atbalstīja deputāta izdošanu kriminālvajāšanai.

LTV vēstīja, ka pieprasījums par izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar izmeklēšanu, kurā kopš 2018. gada Valsts policija centās noskaidrot, vai Bondara līgums ar sievu nav viltots. Šis līgums garantēja, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju lietā par zaudējumu nodarīšanu "Latvijas Krājbankai".

2020. gadā noslēdzās tiesvedība minētajā “Latvijas Krājbankas” lietā, un Bondaram līdzās vēl sešiem bijušajiem bankas valdes locekļiem noteikts solidārs pienākums samaksāt 15 miljonus eiro, kurus no tiem vēlējās piedzīt bankas maksātnespējas administrators "KPMG”.

Bondars LTV norādīja, ka lieta, viņaprāt, esot politiski motivēta un par to liecinot virkne faktu. Vienlaikus Bondars paziņoja, ka atkāpsies no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēs 14. Saeimas vēlēšanās.

Bondars Saeimā tika ievēlēts no apvienības “Attīstībai/Par!” saraksta, taču politiķis pavēstījis, ka politisko apvienību nepametīs un 13. Saeimas deputāta mandātu nenoliks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt